• Головна
  • Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту
22:24, 1 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту

Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту

Гірськолижний комлекс «БУКОВЕЛЬ»

Комплекс розташований на околиці Поляниці, за 2 км від центру села, у долині річки Прутець між горами. 

Усе, про що можуть тільки мріяти прихильники зимового відпочинку та активних розваг, можна знайти у Буковелі. Тут розташовані найкращі спуски у країні, і вони можуть конкурувати з європейськими курортами. Сучасне обладнання та професійний підхід сприяють тому, що сьогодні кожен з 68 кілометрів шляхів – це ідеальне засніжене покриття, яке дарую задоволення та драйв.

Найкращі траси в Карпатах: основні відомості 

Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту, фото-1

Гірськолижні траси в Буковелі відповідають міжнародним стандартам якості. Завдяки тому, що формуються вони на трав’яній основі, спуски мають надійне снігове покриття. При цьому їх постійно обробляють за допомогою найсучаснішого обладнання. Не слід також перейматися, якщо зима видається не надто сніжна. Траси обладнані сніговими пушками, що забезпечують щільне покриття протягом усього сезону. 

Отже, що чекає гостей найвідомішого курорту України? У першу чергу це 68 км найкращих лижних трас в Карпатах. Окрім цього адміністрація Буковеля пишається своїми підйомниками. До послуг прихильників зимових розваг їх тут аж 16! З їхньою допомогою кожен охочий легко може відвідати будь-який спуск, не знімаючи лиж. Щоб розібратися у такій кількості спусків, варто взяти карту в інформаційному центрі чи завантажити на телефон.

На території курорту діють суворі правила щодо відвідування тих чи інших трас. Кожен відпочивальник повинен чітко усвідомлювати, що його підготовка та вміння мають важливе значення. Відповідно до них обирається рівень складності спусків. Щоб зрозуміти, про що йдеться, варто ретельно вивчити карту лижних трас Буковеля. Різні за рівнем складності спуски позначені на ній наступними кольорами: 

  • Синій – легкі. Вважається, що спуск 7А – найлегша траса Буковеля. І це лише один з 12 варіантів.
  • Червоний – помірні. Таких трас на курорті найбільше. На сьогоднішній день їх кількість досягла 41.
  • Чорний – складні. Звання найскладнішої траси Буковелю зазвичай віддають спускам за номером 22А і 22В. Окрім них на курорті є ще 6 складних шляхів, які ідеально підходять для тренувань справжніх профі. 

Траси, що позначені на карті курорту чорним кольором, вирізняються з-поміж інших крутими схилами та наявністю трамплінів. Окрім того, професіонали нерідко розганяються до швидкості у 100 км/год. Тому новачкам на їхньому шляху не місце. 

Фото karpaty.info

Номер
витягу
Тип витягуДовжина, мПерепад
висот, м
1R4-крісельний740268
22-крісельний1000215
2R4-крісельний1067227
54-крісельний1548336
6бугельний723214
84-крісельний859175
114-крісельний1163285
124-крісельний1024182
164-крісельний847260
174-крісельний957112
   33-крісельний11001150
   74-крісельний957112
  134-крісельний1181225
  144-крісельний1947220
  154-крісельний1159255
  224-крісельний652220
Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту, фото-5
  • На трасах працюють снігові гармати та ратраки (є можливість здійснити на них екскурсію).
  • У кількох місцях розміщені вебкамери, зокрема біля верхніх станцій витягів №2, №7, №12 та нижніх — №8 та №11.
  • Функціонує електронна система пропуску, є абонементи.
  • Найдовший спуск має довжину +2132 метра.
  • Вечірні катання: траси 1А, 7А і 2А (до 19:30).

Варто знати, що в Буковелі можна кататися на лижах навіть після заходу сонця. Кілька гірськолижних трас курорту освітлюється за допомогою спеціальних систем, що дозволяють комфортно долати шлях навіть затемна. 

Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту, фото-6

І багато іншого...

Прихильники санного спорту теж не розчаруються під час поїздки до Карпат, адже тут знайдеться місце і для їхніх розваг.До послуг відпочивальників – ковзанка й санна траса. Спуск 14В – відома санна траса Буковеля. А зовсім поряд знаходиться ще один цікавий спуск. Його часто називають своєрідним рекордсменом, адже 14А – найдовша траса Буковеля. Від старту до фінішу потрібно подолати близько 2130 м. Любителі екстриму можуть покермувати снігоходом чи квадроциклом на гірських вершинах (година – 3000 грн), стрибнути з мотузкою з 28-метрової вежі або проїхатися велосипедом по канатній дорозі, протягненій через озеро Молодості на висоті 30 метрів (обидві розваги – 300 грн), спуститися тролеєм (крутонахиленим тросом) з вершини гори Буковель до центру курорту (400-500 грн), покататися на собачих упряжках.

Не слід думати, що лижі у Карпатах – розвага лише для тих, хто вже давно займається зимовими видами спорту. По-перше, зовсім не обов’язково мати досвід у цій справі. На території курорту з самого початку сезону діють спеціалізовані лижні школи. Тренуватися та робити перші кроки варто на навчальній трасі. А вже потім переходити до лижних шляхів, що позначені на буковельській схемі червоним кольором.

Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту, фото-7

Новачків навчають інструктори лижної школи «Bukovel Ski School». Вартість навчання у групі (4 години) – 990 гривень з одного учня. Індивідуальне заняття (2 години) – 1290 грн.

По-друге, навіть ті, хто не має власного спорядження, без проблем можуть проїхатися по одному зі спусків. Потрібно лише звернутися до пункту прокату та підібрати все необхідне для підкорення в Буковелі траси для початківців. 

ПРОКАТ І СЕРВІС СПОРЯДЖЕННЯ 

Гірськолижні траси і схили Буковеля - гордість гірськолижного курорту, фото-8

На території ТК "Буковель" діють 16 прокатних пунктів гірськолижного спорядження. У пунктах прокату представлені колекції провідних брендів світу «Fischer», «Rossignol", "Salomon", "HEAD" і "Alpina".

Все спорядження в прокатах розділене на кілька категорій відповідно достану та класу.

Категорія А – спорядження високого класу. Користується попитом у експертів лижного спорту, спортсменів і професіоналів.

Категорія B – висококласне нове спорядження і спорядження колекцій 2-3 річної давності. Лижі в даній категорії менш жорсткі, ніж в категорії А, і прекрасно підходять досвідченим лижниками і тим, хто оцінює свій рівень катання як досить високий.

Категорія C – спорядження з колекцій 3-5 - річної давності. Оптимальний вибір в сегменті "ціна-якість".

Категорії D1, D2 – дитяче гірськолижне спорядження. Категорія D1 - це нове спорядження і спорядження колекцій 2-3 річної давності, D2 - моделі 3-5 річної давності.

Все гірськолижне спорядження проходить регулярний сервіс і є комфортним і безпечним для катання.

У комплект спорядження входять лижі (чи сноуборд), шолом і черевики. Ціна залежить від класу і новизни спорядження. Скажімо, висококласне 2-3-річної давності – 270 гривень на добу, довшого терміну експлуатації – на сотню дешевше. Для отримання спорядження на прокат необхідно внести грошову заставу в розмірі вартості інвентарю чи залишити документ (паспорт, водійські права).

Відпочивальники можуть також орендувати гірськолижний одяг. Повний комплект (куртка, штани, рукавиці, балаклава, окуляри й «сідушка») обійдеться приблизно в 600 гривень на добу.

Читайте також: 

Відпочинок в Карпатах. Що обрати готель чи приватну садибу

Зимові курорти Карпат, які в 5 разів дешевші за Буковель

Арт-ґрунь Полонина Перці - осередок гуцульської культури у Яблуниці

Ектсремальний відпочинок і розваги в Буковелі

Купання в чанах – найкраща спа-процедура в Карпатах. Де пропонують купання в чанах на Прикарпатті

Микуличин. Найдовше та найбільше село в Карпатах

Де у Карпатах відпочити дешево. Бюджетний але якісний і приємний відпочинок в Карпатах

Татарів — гуцульський кліматичний курорт та рай для лижників та сноубордистів взимку

Верховинська ГалЄрія: як в інтерактивному музеї туристів на гуцулів перетворюють

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковель #карта трас #траси #спуски #схема спусків #маршрути спусків #лижні траси #гірськолижні траси #карпати #прикарпаття #поляниця #відпочинок в буковелі #зимові розваги #гірські лижі #сноуборд #сани #ковзани #ковзанка #лижна школа #навчальні спуски
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В цій рубриці підібрана добірка статей про пам'ятки архітектури та історії, визначні місця Прикарпаття, які варто відвідати франківчанам та гостям під час своїх подорожей нашим краєм.
Оголошення
live comments feed...