• Головна
  • Ефективні способи економії води в побуті
Економія
14:30, 4 червня 2015 р.

Ефективні способи економії води в побуті

Економія

Економія води є невід'ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату комунальних послуг. Зважаючи на те, що в загальній структурі щомісячних комунальних платежів, плата за воду займає далеко не останнє місце, в перерахунку на рік суми виходять захмарні, а значить, їх потрібно скорочувати.

При належному підході суму, яку ви щомісяця платите за використану воду, цілком реально зменшити в два, а то і в три рази. Як? Сайт 0342.ua розповість.

Перш за все, слід утримувати сантехніку в справності. Про яку економію може йти мова, коли вода дуже часто тече просто так?  Полагодьте або замініть всі крани, що протікають. Капання з крана - це втрата до 24 л води на добу (720 л на місяць),  протікає з крану - до 144 л на добу, тобто до 4000 л води на місяць. Також намагайтеся щільно закривати кран.

Замініть звичайний зливний бачок унітазу на сучасний, з кнопкою економічного зливу. Якщо немає такої можливості, підіть на маленьку хитрість: наповніть водою дволітрову пляшку і помістіть її в бачок. Обсяг води, яка зливається зменшиться на 20 літрів в день. При необхідності пляшку завжди можна буде дістати з бачка.

Замініть прийом ванни - душем, або приймайте ванну раз на тиждень, а душ - в інші дні. Економія води в 5-7 разів, оскільки приймаючи душ впродовж  5 хвилин, ви витрачаєте до 50 л води. А для того, щоб наповнити ванну, необхідно до 200 л.  Також можна поєднати приємне з корисним - приймати душ разом зі своєю другою половиною. Це скоротить витрату воду майже в два рази.

Миючись у душі, вмикайте воду на достатній час, щоб намочитися. А поки ви намилюєтеся – вимикайте воду.

circle_sponsor_wellВстановіть на кран і душ насадки-розпилювачі. Такі пристрої недорого коштують і дуже ефективні. Вони підтримують хороший напір води, зменшуючи при цьому її витрату чи не у два рази.

Вимикайте воду, поки чистите зуби. Для того, щоб прополоскати рот наберіть склянку води. Таким чином, ви заощадите до 45 л води - саме стільки піде в каналізацію через відкритий кран за 3 хвилини. З повністю відкритого крана кожну хвилину витікають 15 літрів води. Тож ви можете заощадити 900 літрів води на місяць на кожну людину. Якщо вам ліньки відкривати і закривати кран, встановіть на крани спеціальні насадки, які реагують на піднесення рук до крану. Вони будуть відключати воду автоматично. Змішувачів зараз величезний вибір. Найбільш економно витрачають воду - ричагові, сенсорні, з двома потоками, з аераторами-розпилювачами і т.д. Використання таких пристроїв дозволяє заощадити до 60% води.

Ефективні способи економії води в побуті (фото) - фото 2

Ефективні способи економії води в побуті (фото) - фото 2

Для миття посуди краще, звичайно, використовувати посудомийну машину, яка витрачає менше води в порівнянні із ручною мийкою. У підсумку економиться вода, час і гроші, які витрачаються на миючі засоби. Посудомийна машина збереже вам до 2/3 води, яку раніше ви витрачали на миття посуду.

Купуйте пральну або посудомийну машину класу А або АА і намагайтеся завантажувати їх повністю. Так ви будете заощаджувати не тільки воду, а й електроенергію.

Якщо посудомийна машина вам не по кишені, тоді економте воду, замочуючи посуд перед миттям. Ця проста порада не тільки допоможе легше видалити пригорілі залишки їжі, але й заощадить багато води. Тож якщо у вас є дві раковини, одну закрийте пробкою і наповніть водою. Через годину посуд можна мити, а сковорідки і каструлі можуть в такому вигляді і «переночувати». Якщо другої раковини немає - не біда: використовуйте для замочування велику каструлю або іншу ємність. Під час миття спочатку протріть весь посуд мильною губкою, а потім обполосніть водою (обов'язково проточною!)

Якщо біля вашого дому є джерело, використовуйте джерельну воду для пиття та приготування їжі.

Використання «вторинної» води. Вживану воду можна використовувати для поливу кімнатних рослин. Коли наступного разу ви будете мити фрукти, овочі або зелень, поставте на дно раковини ємність для збору води. Якщо «вторинної» води набереться більше, ніж необхідно рослинам, можна використовувати її для зливу в туалеті.

Всі ці нескладні способи економії води стають особливо актуальними сьогодні, коли тарифи на комунальні послуги зростають ледь не щоквартально.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #економія #вода #комунальні послуги #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...