
10:54, 15 листопада 2019 р.
Надійне джерело
У держкадастрі нагадують власникам земельних ділянок про необхідність внесення відомостей

На сьогоднішній день актуальною є проблема відсутності відомостей про земельні ділянки, право на які виникло до 2004 року, у Державному земельному кадастрі. Крім того, з метою забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання, ефективної протидії протиправному позбавленню власників їх прав, запобіганню виникнення судових спорів між власниками та користувачами земельних ділянок, отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки (для початку будівництва або реконструкції будівель, споруд) необхідним є внесення відомостей про земельні ділянки обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель та ті, право на які виникло до 2004 року.
Ідентифікатором земельної ділянки у Державному земельному кадастрі є кадастровий номер.
Головне управління Держгеокадастру у Івано-Франківській області звертає увагу громадян, підприємств, установ та організацій області на необхідності внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які посвідчено правовстановлюючими документами (державними актами, договорами оренди) в тому числі коли таке право виникло до 2004 року, але відомості про такі ділянки не внесені до кадастру.
Якщо відомості про такі земельні ділянки не внесені до Державного земельного кадастру і не мають кадастрового номера, то це ускладнює земельні транзакції (продаж, міна дарування, спадкування, тощо) та спричиняє додаткові ризики для прав власності та користування земельними ділянками.
Звертаємо увагу, що саме власники, землекористувачі передовсім повинні бути зацікавлені в тому щоб земельна ділянка була внесена до системи Державного земельного кадастру та коректно відображена.
Державна реєстрація в Державному земельному кадастрі земельних ділянок з присвоєнням їм кадастрового номера здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).
Перевірити наявність своїх земельних ділянок в Державному земельному кадастрі можливо на веб-порталі Публічної кадастрової карти України за посиланням: https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta
Довідка.
Кадастровий номер земельної ділянки – це як ідентифікаційний податковийномер який є в кожного з нас. Тобто, кожна, офіційно зареєстрована земельна ділянка має свій унікальний код, який не повторюється та залишається із землею весь час.
Кадастровий номер підтверджує, що ваша земля є зареєстрована в спеціальному реєстрі – Державному земельному кадастрі (ДЗК). Також, це означає, що в кадастрі міститься вся інформація про власника землі, її цільове призначення, межі та інші важливі дані.
Тобто, наявність у вас кадастрового номеру гарантує, що ваша ділянка:
- є офіційно зареєстрована;
- ніхто не може захопити її чи забрати у вас;
- тепер ви можете робити будь-які юридичні дії з нею – продавати, дарувати і т.д.
Скільки коштує отримати кадастровий номер в Україні?
Насправді, ціна виготовлення кадастрового номеру на території нашої країни різна, в середньому старт від 2500 грн і більше.
Для чого вам може бути потрібне присвоєння кадастрового номеру?
1) щоб оформити спадщину;
2) щоб подарувати чи обміняти землю;
3) щоб купити чи продати земельну ділянку
4) щоб продати будинок чи будівлю яка є на земельній ділянці;
Ось 5 простих кроків які Ви маєте зробити, щоб отримати кадастровий номер на свою земельну ділянку:
1. Знайти у вашому місті землевпорядну організацію (якщо, не зможете знайти – зверніться в місцевий земельний відділ, там вам допоможуть)
2. В офісі землевпорядної організації ви маєте замовити присвоєння кадастрвого номеру, домовитись про ціну, час та укласти договір.
3. Спеціалісти-землевпорядники проведуть геодезичну зйомку вашої земельної ділянки на місці, визначать її точні координати, формують обмінний XML файл, складуть кадастровий план ділянки та розроблять «технічну документації із землеустрою щодо встановленню (відновленню) меж земельної ділянки» яка є основою для отримання кадастрового номеру.
4. Коли ваша документація буде готова, ви маєте за неї розрахуватись в землевпорядній організації та віднести в місцевий ЦНАП (центр надання адміністративних послуг) там Вам допоможуть все оформити та здати документи в роботу.
5.Через 14 днів, в ЦНАПі ви зможете забративитяг із державного земельного кадастру із кадастровим номером.
Це означатиме, що ваша ділянка зареєстрована та занесена в реєстр – земельний кадастр.
Які документи Я повинен надати щоб отримати кадастровий номер?
Перелік необхідних документів, які повинен надати замовник для отримання кадастрового номеру:
Рішення сільської\селищної\міської ради про надання дозволу на проведення інвентаризації земельних ділянок, які є в користуванні громадянина згідно обліку;
Довідка від сільської ради про користування земельною ділянкою (площа, з якого часу, на підставі якого рішення користується) за її місцезнаходженням;
Схема розміщення земельної ділянки (викопіювання)- надає сільський землевпорядник або управління Держземагенства;
Довідка з місця проживання про те , що особа набула права власності в межах норм приватизації;
Копія паспорту (1,2,11 ст.), ідентифікаційного номеру;
Копія документу, що посвідчує право власності на будівлі, розташовані на земельній ділянці . копія технічного паспорту, свідоцтво на право власності на будівлю (нотаріально засвідчене) або копія будівельного паспорту.
Наводимо розшифровку або, простими словами, приклад кадастрового номеру на земельну ділянку
Кадастровий номер складається з 19 цифр ХХХХХХХХХХ: ХХ:ХХХ: ХХХХ, які розділені між собою двокрапкою та позначають наступне:
- перші 10 цифр (ХХХХХХХХХХ) – це код позначення областей України,
- наступні 2 цифри (ХХ) – це код позначення кадастрової зони в межах області (в одній області може бути до 99 кадастрових зон),
- наступні 3 цифри (ХХХ) – це код позначення кадастрового кварталу в межах кадастрової зони (в одній кадастровій зоні може бути до 999 кадастрових кварталів),
- останні 4 цифри (ХХХХ) в кадастровому номері – це код позначення місцерозташування земельної ділянки відносно кадастрового кварталу (в межах одного кадастрового кварталу може бути до 9999 земельних ділянок).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:59
11 квітня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:31, 4 квітня
14:00, 5 квітня
14:00, 5 квітня
14:00, 5 квітня
14:00, 5 квітня
live comments feed...