22:02, 16 серпня 2019 р.
Надійне джерело
Родом із Станиславова. Макс Шур – особистий лікар і біограф Зигмунда Фрейда
Макс Шур (1897-1969). Німецький лікар, професор, особистий лікар і біограф Зигмунда Фрейда.
Макс Шур народився у Станиславові в Австро-Угорській імперії (тепер Івано-Франківськ) 26 вересня 1897 року. У 1914, після захоплення міста російськими військами, його родина переїхала до Відня. Тут Макс завершив свою середню освіту і у 1915 році поступив до медичного факультету Віденського університету. Більшу частину післядипломної підготовки провів у Віденській поліклініці. Залишився там працювати, допоки не покинув Відень у 1938 році, пише Репортер.
Студентом він відвідував лекції відомого австрійського психолога Зигмунда Фрейда, який запалив у нього інтерес до психоаналізу. Мав особисті сеанси з Рутом Маком Брансвіком з 1924 до 1932 роки, після чого 1932 року був прийнятий до «Віденського Психоаналітичного Об'єднання». Саме поєднання психоаналітичних знань та досвіду в терапії сприяло тому, що в 1929 році він став особистим лікарем Фрейда.
Читайте також: Серед лауреатів Пулітцерівської премії є журналіст з прикарпатськими коренями
Після отримання диплому у 1920 році Шур розпочав свою працю у поліклініці у Відні. Тут він 18 років лікував внутрішні хвороби.
У 1932 році Макса прийняли до Віденського психоаналітичного товариства.
Саме його знання з психоаналітики та внутрішніх хвороб привели до того, що на пропозицію грецької та данської принцеси Марії Бонапарт у 1929 році Шур став особистим лікарем-терапевтом Зигмунда Фрейда.
До речі, батько Зигмунда Фрейда Якоб народився у Тисмениці і прожив тут перші 25 років свого життя.
Згодом Макс Шур став не лише лікарем, а й добрим другом Фрейда. У 1938 році разом зі знаменитим психоаналітиком він втік від нацистів до Лондона.
В перші роки дружби Фрейд попросив Щура про наступне: «Обіцяйте мені також: коли прийде час, ви не дозволити мучити їм мене без потреби». Десять років згодом, в 1939, коли він наближався до смерті від раку, Фрейд нагадав про своє прохання, і Шур потиснувши йому руку, пообіцяв, що надасть йому адекватну седативну допомогу. Протягом останнього десятиліття життя Фрейда, «Макс Шур став майже найважливішою людиною для Фрейда та його доньки Анни».
Ще в перші роки дружби Фрейд попросив Шура, щоб коли прийде час, той не дозволив йому страждати від болю. Адже з 1923 року Зигмунд Фрейд хворів на рак піднебіння. І такий час прийшов – Макс Шур здійснив евтаназію, давши Фрейдові потрійну дозу морфію, від якої той помер 23 вересня 1939 у віці 83 роки.
У своїй книжці «Зигмунд Фрейд. Життя і смерть» Шур розповів про психологічні проблеми, від яких страждав сам засновник психоаналізу. У період, коли патерналізм був поширеним, Шур завдяки своєму лікуванню Фрейда, змоделював сучасні «відносини лікара-пацієнта», заснованих на довірі та повазі до особистої автономії.
Читайте також:Живопис франківчанки Марти Пітчук. “Мотанка”
Після смерті Фрейда родина Макса Шура емігрувала до США. Тут він поновлює медичну практику та отримує посаду у госпіталі Нью-Йорка.
У 1953 році Макса Шура призначили професором клінічної психіатрії медичного центру університету штату Нью-Йорк. Також він був одним із засновників психоаналітичної асоціації в Нью-Йорку, а з 1967 року – її президентом.
Шур вніс нові знання в обидві галузі - медицину і психоаналіз - заснувавши дві психосоматичні клініки і вивчивши зв'язок між психікою і сомою (тілом) в багатьох з 37 його праць, а також у своїй книзі «Фрейд: Життя і смерть». Пітер Гей вважав, що остання робота є «безцінною через певні відкриття та розсудливі, обґрунтовані судження».
Опублікував понад 30 оригінальних праць з медичної психопатології.
Помер Макс Шур 12 жовтня 1969 року у Нью-Йорку.
Читайте також: Ірина Маланюк - українська та австрійська співачка з роду французьких герцогів зі Станиславова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
live comments feed...