• Головна
  • Лудинє-фест- фестиваль автентичного одягу в Косові
Лудинє-фест
23:51, 9 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Лудинє-фест- фестиваль автентичного одягу в Косові

Лудинє-фест
Лудинє-фест- фестиваль автентичного одягу в Косові

Щороку у Косові проходить фестиваль «Лудинє». Косівчани та гості міста мають змогу взяти участь у майстер-класах, побувати на показі традиційного гуцульського одягу та послухати гуцульську музику. Майстер-класи організовують майстри декоративного та прикладного народного мистецтва Гуцульщини. На сцені демонструються автентичний одяг з приватних колекцій місцевих етнографів, від народних майстрів та професійних модельєрів. Щороку захоплюють музикою відомі гурти та гуцульські музики.

Фестиваль «Лудинє» покликаний продемонструвати розмаїття народного одягу в селах Гуцульщини, багатогранні вміння майстрів народної творчості, які працюють над створеням традиційного вбрання, привернути увагу молоді до автентичного одягу, розповісти туристам та гостям мистецького краю, що Косів — це найцікавіший та пізнавальний центр прикладного мистецтва в Карпатах.

Гуцульський одяг посідає чільне місце серед народного одягу українців. Наші сучасники постійно оберігають та удосконалюють народний одяг. У святкові дні милує око різноманіття вишитих сорочок, яскравого верхнього одягу, головних уборів, постолів.

Читайте також: Свято гуцульської фіри та коня в Яблуниці

Фестиваль представив різні колекції традиційного одягу, та сучасні моделі, в які гармонічно вплетені гуцульські мотиви.

Фестиваль етнічного одягу і традицій вперше організований у 2011 році з ініціативи мешканців міста. Незвична назва фестивалю походить від гуцульського слова «ЛУДИНЄ» , що означає предмет святкової ноші, а його етимологія пов’язана зі словом «людина». Впродовж минулих років організовували програми різної тематики: «На храм до Косова», «Весілля на Гуцульщині», «Лудинє на Івана Купала», «Косівський базар», «Лудинє діточе». Тема фесту у 2019 — «Гуцульський рік» за однойменною п’єсою Гната Хоткевича, яка покликана відобразити найвиразніші обрядові компоненти календарного року на Гуцульщині. 

Читайте також: Музей Гуцульської магії у Верховині - один з найнезвичайніших музеїв України

Захоплює колоритом колекція Гуцульський рік. Зима.

Читайте також: Арт-ґрунь Полонина Перці - осередок гуцульської культури у Яблуниці

Не меншим розмаїттям вражає і колекція постолів.

Дитяче гуцульське вбрання представили чотири команди, які складалися з дітей-моделей та модельєра.  Упродовж короткого часу вони створювали образи і демонстрували їх глядачам. Оплесками були обрано двох переможниць, котрі наступного року вже на великій сцені Косова будуть демонструвати власноруч виготовлений одяг.

Кукуци - це булочки, які дають дітям в Чистий четвер перед Великоднем за померлі душі, за здоров'я курей, худоби. Кукуци бувають різні: солодкі, прісні. Кожній дитині дають булку, писанку і цукерки. Колись давали просто булку і писанку. Їх печуть жінки на Івано-Франківщині. А ось як цю тематику відобразили на фестивалі дизайнери:

Ватаг і опришок. Крисаня, бартка та інші елементи гуцулького строю.

Читайте також: Де на Гуцульщині мольфарів шукати?

Тематика Івана Купала відображена в гуцульских мотивах.

Лудинє-фест- фестиваль автентичного одягу в Косові, фото-40

На храм у Косів. Колекція традиційного святкового вбрання.

Колекція Богдана Петричука.

Купальська ватра.

Фотографії ФБ сторінки  Лудинє фест- фестиваль автентичного одягу.

Читайте також: У Косівському районі відкрили екоферму “Гуцульська сироварня” (фото)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гуцульский одяг #вбрання #традиційний одяг #вишиванка #постоли #прикарпаття #косів #людинє #фестиваль
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...