
12:43, 10 квітня
Паразит під шкірою: у лікарні на Франківщині витягнули 15-сантиметрову дирофілярію

У КНП “Долинська багатопрофільна лікарня” трапився рідкісний випадок. Тут лікарі діагностували в чоловіка дирофілярію – паразита, який найчастіше потрапляє до людини через укус комара і може жити під шкірою, в оці чи внутрішніх органах.
Повідомляє Інформатор.
До лікарів КНП “Долинська багатопрофільна лікарня” звернувся 36-річний чоловік, колишній військовий, якого турбувала підозріла гулька, що утворилася понад 6 місяців тому. Лікар-хірург оглянув ділянку передпліччя правої руки, де й було помітно виступ на шкірі, так звану гульку. Пацієнту рекомендували додаткові обстеження, зокрема і УЗД-діагностику м’яких тканин.
Лікарка з ультразвукової діагностики Христина Польовчук, яка й діагностувала паразита-гельмінта, повідомила Інформатору, що особисто у її роботі в Долинській лікарні таке утворення зустрілось вперше, так як захворювання не є поширене у нашій місцевості. Але враховуючи те, що свій трудовий шлях лікарка розпочинала в Інституті епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України в м. Київ, саме той досвід роботи з паразитами допоміг їй у даному випадку діагностувати паразита.
“Коли почала дослідження і виявила дивне утворення, то розпитала пацієнта про можливі шляхи зараження, щоб підтвердити свої здогадки. Тому, звичайно, прийшлось сказати, що підозрюю у нього паразитарну природу утворення. Але, ультразвукове дослідження є тільки одним з методів діагностики і лікарі-УЗД не встановлюють остаточні діагнози та не призначають лікування. Я пацієнтові пояснила, що для подальшого дообстеження та встановлення кінцевого діагнозу потрібно звернутись до лікаря-інфекціоніста. Було видно, що чоловік серйозно і відповідально ставився до назрілої ситуації”, – розповіла Христина Польовчук.
У розмові з Інформатором, лікарка-інфекціоністка Віталія Кепша зазначила, за 15 років її лікарської практики такий випадок на Долинщині трапився вперше і це є рідкісне та небезпечне захворювання. Вона зауважила, що на заході України дирофіляріоз не є поширеним. Зараження найчастіше відбувається через укус комара, який у свою чергу заражується від інфікованих тварин. Від моменту укусу до перших проявів захворювання може пройти від місяця і до декількох років. Ймовірно, що військовий інфікувався дирофіляріозом перебуваючи на фронті у східних областях країни.
Після збору анамнезу та проведення УЗД-діагностики, пацієнту виставили діагноз дирофіляріоз. Методом хірургічного втручання лікарям вдалося дістати з руки чоловіка дирофілярію – паразита, довжиною 15 сантиметрів. За словами медиків, найчастіше він потрапляє в людський організм через укус комарів і живе в людини під шкірою, в оці і навіть у черевній порожниці, зокрема внутрішніх органах.
Принагідно медики нагадують, якщо вас турбує стан здоров’я – не відкладайте візит до лікаря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
Спецтема
Оголошення
19:35, 17 квітня
13
09:13, Сьогодні
15
live comments feed...