
22:19, 18 квітня
"Бронювання вже після повістки, мобілізація масово забере цих чоловіків": юристка пояснила, кого не врятує відстрочка

Навіть чинна бронь не завжди захищає від мобілізації, якщо її оформили надто пізно. Важливо розуміти, який тип повістки ви отримали і що робити у кожному випадку.
Про це розповідає "24 Канал" з посиланням на адвокатку юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерину Аніщенко. Вона пояснила, що все залежить від типу повістки.
Бронь у Дії – не панацея
Якщо це була повістка на уточнення даних, а бронь з’явилася під час проходження ВЛК – мобілізація не має відбутись. Якщо ж це вже бойова повістка (з датою прибуття до ТЦК із речами), тоді навіть чинне бронювання, оформлене пізніше, може не врятувати – в 99% випадків людину мобілізують.
З кінця 2024 року бронювання підтверджується автоматично в Дії. Проте, якщо воно там не відображається, навіть наявність паперових документів не гарантує відстрочки. Працівники ТЦК можуть просто не знати, що людина заброньована — часто через те, що роботодавець не провів звірку з територіальним центром.
Закон не зобов'язує проходити ВЛК перед оформленням броні. Але багато роботодавців наполягають на цьому, зокрема для осіб, які раніше були тимчасово непридатними або не проходили комісію взагалі. З 2024 року ВЛК слід проходити щорічно, навіть якщо бронь уже є.
Якщо бронювання оформлене після дати виконання бойової повістки — шанс уникнути мобілізації практично відсутній. Юристи радять заздалегідь звіряти інформацію з ТЦК і тримати контакт через роботодавця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:39
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:26, 3 травня
10
17:04, 27 квітня
1
19:21, 5 травня
105
live comments feed...