
20:30, 10 грудня 2021 р.
Прикарпатські рятувальники презентували мобільний додаток для походів в гори

Додаток "Порятунок в горах"
Прикарпатські рятувальники презентували додаток, який повинен скоротити час пошуку заблукалих туристів у Карпатах.
Як інформує Суспільне, це мобільний додаток та система GPS-моніторингу мандрівників. Застосунок отримав назву "Порятунок в горах".
Він повинен спростити координацію та пришвидшити пошук туристів, як розповідає начальник пошуково-рятувальної групи Тарас Бринда.
Така моніторингова система безпеки мандрівників складається із цілого комплексу систем, планшетів, GPS-трекерів тощо.
Завдяки їй можна відстежити, де зараз знаходяться туристи в реальному часі. Звісно, мандрівники та туристичні групи повинні зареєструватися в рятувальників.
Якщо туристи потраплять у надзвичайну ситуацію - комплекс автоматично приймає повідомлення про допомогу. Для цього потрібно натиснути в додатку "SОS".
"Коли людині потрібна допомога, вона думає, куди кому зателефонувати. І виявляється, що вона не знає, на який номер дзвонити, у яку службу. Або телефонують у поліцію, або на "101". А маючи цей застосунок, розблокувати смартфон, два рази натиснути й вже сповіщення прийде до фахівця гірської пошуково-рятувальної служби", — розповідає Тарас Бринда.
Відправити повідомлення можна буде навіть, якщо у вас є лише мінімальне мобільне покриття.
Окрім цього, в застосунку можна зареєструвати свій похід, а ще порадитися з рятувальниками.
Очільник ГО "Карпатські стежки" Олександр Бурсанов зауважив, що такий застосунок спростить пошук мандрівників, які загубилися.
"Останній випадок, коли загинула людина, – він ще був на зв’язку, був при свідомості, але не вмів, не міг скинути свої координати. Якби в нього був застосунок із кнопкою "SOS", яка автоматично передає координати, то це б сильно збільшило шанси на його порятунок. Тому важливість цієї системи переоцінити важко", — каже Олександр Бурсанов.
Реалізують проєкт із безпеки туристів в рамках програми "Україна-Румунія".
За словами начальника ГУ ДСНС в області Володимира Чернецького в Україні система вперше почала працювати саме на Прикарпатті.
"Її перспектива розвитку – на всі Карпати. Не тільки ті, що розташовані в Україні, а на всі країни Карпатського Єврорегіону. Я переконаний, що завдяки цьому буде врятоване не одне людське життя", — розповів Володимир Чернецький.
Поки, додаток можна завантажити на сайті обласного ДСНС. Через кілька днів він з'явиться в мобільних онлайн-маркетах.
Читайте також: У 2022 році у двох коломийських селах сортуватимуть сміття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:15
Вчора
Спецтема
Оголошення
14:00, 5 квітня
14:00, 5 квітня
14:00, 5 квітня
live comments feed...