16:26, 7 вересня 2021 р.
"Я навчилася терпіти втому", — прикарпатка про перемогу на чемпіонаті України з тріатлону
Прикарпатка Тетяна Заведюк здобула перше місце серед жінок на чемпіонаті України з тріатлону, який проходив 6 вересня у селі Сухолуччя на Київщині. Дистанцію Ironman — 3 км 800 м вплав, 180 км на велосипеді і 42 км 200 м бігового відтинку — спортсменка здолала за 11 год. 13 хв. Про те, як готувалася до змагань, який етап видався найважим на турнірі, і що мотивує виступати на таких чемпіонатах, Тетяна розповіла кореспондентові Суспільного.
"Вже, коли я бігла, то знала, що лідирую. Суперниця бігла трохи жвавіше, одначе за кілька кілометрів до фінішу, я розуміла, що вона мене не наздожене. Ще я побачила, що вкладаюся в запланований час, біжу навіть швидше, і це додало мені сил. Останні кількасот метрів я бігла з посмішкою", — пригадує Тетяна Заведюк.
Взяти участь у чемпіонаті України з тріатлону Тетяні запропонував її чоловік — тренер збірної України з фрістайлу Сергій Чмель.
"Це був такий подарунок від нього мені на день народження. Я спершу вирішила, що то жарт, але згодом подумала: "Чому б і ні? Він (Сергій — ред.) у мене вірить", — розповідає Тетяна.
Врешті подружжя зареєструвалося на участь у чемпіонаті. Тетяна і Сергій вже разом змагалися на дистанції Ironman, три роки тому. Жінка каже, що саме вона надихнула чоловіка займатися тріатлоном.
"Я захотіла (стати триатлеткою — ред.) і Сергій подумав: "А що, я не можу?" А згодом він став моїм тренером".
Невдовзі почалася підготовка до чемпіонату. "Сергій склав для мене план, знаючи, як тренуються професійні триатлети, й зважаючи на свій досвід", — ділиться спортсменка.
Зі слів Сергій Чмеля, тренування з тріатлону проходять двічі у день.
"Сьогодні — це плавання і по обіді — велосипед. Завтра — плавання і біг. Третього дня — велосипед і біг. Взагалі, є різні комбінації. А в кінці тижня — велике брик-тренування, наприклад, проїхати на велосипеді 100 км і одразу 20 км — біг, без перерви. Один день у тиждень — вихідний. У цей день ми легенько плаваємо для відновлення", — розповідає Сергій Чмель.
Чоловік додає, щоб здобувати добрі результати у тріатлоні, потрібно щонайменше п'ять років важко тренуватися.
"Дуже важливий правильний сон, адже потрібно багато часу на відновлення. Стараємося стежити і за харчуванням", — каже Сергій Чмель.
У чемпіонаті України з тріатлону взяли участь 189 триатлетів і триатлеток на двох дистанціях — Ironman і Ironman 70.3.
Тетяна Заведюк розповідає, що зазвичай у тріатлоні найважчий останній етап — біг.
"Однак цього разу важким був заплив — через хвилі. Я навіть від декількох учасників чула, що вони хотіли зійти на плавальному етапі, але просто не було куди сходити. Я ж навчилася терпіти втому. Сергій (чоловік — ред.) розповів мені, як правильно розподіляти сили, з якою швидкістю бігти, їхати чи плисти", — пригадує спортсменка.
Наступний етап — велосипед. Тут, каже Тетяна, важливо було дотримуватися певних правил.
"Скажімо, не можна використовувати драфтинг. Це — коли ти їдеш за велосипедистом попереду, дуже близько до його колеса, і використовуєш розріджене повітря для покращення власної аеродинаміки. За це могли зняти час", — говорить Тетяна Заведюк.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
live comments feed...