08:02, 16 березня 2020 р.
Надійне джерело
На Франківщині колишній водій виготовляє копії козацьких гармат (відео)
На Прикарпатті в селі Пшеничники колишній водій виготовляє справжні старовинні гармати. Артилерійська зброя війська запорізького так захопила чоловіка, що він залучив до цього ремесла навіть свою дружину.
Фото ілюстративне
В доробку прикарпатця вже понад десяток гармат, пишуть Подробиці.
“Цією гарматою, це копія козацької, вони воювали козаки в свій час, і тримали таку велику територію”, – розповів Дмитро Петилюк, майстер.
Дмитро Петилюк показує свою останню роботу. Сто сорокакілограмова гармата ніби щойно з поля бою. Чавунне жерло, дерев’яні колеса і навіть старовинні елементи декору зі справжнім гербом. Усе – як у добу козацтва. Хіба що єдина відмінність:
“Мої гармати не стріляють, зовсім інша технологія повинна бути. Та й і дозвільна система має бути”, – переконує прикарпатець.
Кілька років тому чоловік облаштував у гаражі майстерню і почав творити: альтанки, меблі, дерев’яні скульптури. Одного разу столичний знайомий замовив у нього “щось старовинне”.
“Каже, привези мені якусь старовину. А я кажу можна я вам гармату зроблю. І я йому привожу потім через місяць дерев’яну повністю, такі от колеса. Вони мені подобались своїм виглядом, о цей лафет, о ці ланци, о ця ковка”, – відзначив Дмитро Петилюк, майстер.
Інформацію про козацькі гармати чоловік вивчав з книжок. А ще відвідував музеї, зокрема, у Львові, де вперше на українській землі і з’явилася ця зброя.
“О тут станок я тут виточую дубовий ствол, о це вирізаю все вручну о ці бики, потім малюю, шпаклюю, і так вона получається. Маю дома кузню тут во на подвір’ю кувалду в руки і куєм”, – розповів Дмитро Петилюк, майстер.
Чавунне жерло виливають на місцевому підприємстві за зразком дерев’яного макета. А ось ядра майстер виготовляє з бетону.
“В козаків вони були металічні, з порохом зривні, а це я роблю цементні такі шпаклюю малюю в чорний колір і викладаю штук тридцять”.
Дружина не відразу сприйняла хобі чоловіка.
“І відговорювала, і сміялася з нього, і нащо тобі того для чого час тратити. Але потім я ще й помагала йому малювати, щось підтримати, щось піднести помагала. Я вийшла заміж за шофера. – А в кінцевому результаті живете з майстром. – Та він спеціаліст такий”, – розповіла Галина Петилюк, дружина майстра.
Поціновувачів старовинної зброї серед українців чимало – розповідає прикарпатський майстер. Тож його роботи нині можна побачити в різних куточках України.
Деталі у ВІДЕО.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Розділ присвячений численним ремеслам Прикарпаття, які розвивалися тривалий час та існують зараз. Матеріали розділу описують сучасних майстрів, які користуються традиційними технологіями, відроджують та зберігають культурні традиції краю
Останні новини
14:30
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:21, 2 листопада
08:57, 10 листопада
12:30, 5 листопада
live comments feed...