19:42, 3 березня 2020 р.
Надійне джерело
Весняна нестача вітамінів та втрата енергії. Як виправити це харчуванням?
На початку весни люди часто відчувають втрату енергії, легку втомлюваність, іноді апатію. Як це виправити харчуванням?
На весні нерідко виникає дефіцит якихось вітамінів, навесні це як правило вітамін D. Він потрапляє в організм двома шляхами — через сонячні промені та їжу, яка містить вітамін D. Це яйця всмятку, риба — оселедець, печінка тріски.
Також може бути дефіцит вітаміну C – він не накопичується в організмі, його відсутність дає слабкість. Потрібно їсти зелені овочі, плюс дуже корисні заморожені ягоди.
Коли ми спимо менш як 7-8 годин, в нас високий рівень гормону стресу. Зараз потрібно багато спати, більше дихати свіжим повітрям, бути фізично активними, вживати їжу максимально натурального походження.
Як вибрати відповідні продукти для весняного раціону?
Все просто - пам'ятай, що вітаміни «нового врожаю» ще не дозріли, тому для підвищення тонусу вибирай те, що накопичує корисні речовини і надовго зберігає їх, або ж те, що дозріло недавно - взимку. Для цих цілей годяться цитрусові, насіння, горіхи і боби. Приємний бонус: ці продукти ідеально вписуються в пісне меню.
5 основних видів харчових продуктів мають бути присутніми в раціоні людини. Це фрукти та/або овочі, злаки, молочні продукти, м'ясо та риба. Оптимально вживати 5 порцій овочів або фруктів на добу. В період, коли мало свіжих овочів, можна використовувати заморожені або консервовані овочі та фрукти. Найгіршим овочем в дієтології вважається картопля. Сезонно можуть використовуватись морква, буряк, капуста, цибуля, яблука.
Для підтримання здорового імунітету один прийом їжі повинен включати кисломолочний напій – йогурт, кефір, ряжанку.
Цінним елементом харчування весною може стати пророщене зерно. Ці паростки містять в собі надзвичайно велику кількість вітамінів у природному вигляді. Також, цінним продуктом є мед, а особливо, бджолина перга, в якій є велика кількість корисних мікроелементів для підтримання імунітету в період авітамінозу.
Ознаки дефіциту вітамінів
Є загальновідомі ознаки дефіциту тих чи інших вітамінів:
- При нестачі вітаміну А порушується сутінковий зір, розвивається так звана «куряча сліпота». Шкіра стає сухою і лущиться (особливо на п’ятах, колінах, ліктях), волосся стає ламким і випадає.
- При дефіциті вітамінів групи В з’являються неврологічні порушення: по шкірі «повзають мурашки», відчуваються судоми окремих м’язів, порушується сон, з’являється дратівливість.
- При нестачі вітаміну С підвищується проникність дрібних судин і на шкірі легко виникають «синці», з’являються носові кровотечі, кровоточать ясна, знижується імунітет і людина не виходить з ГРВІ і так далі.
- Не вистачає в організмі кальцію – розвивається остеопороз (підвищена крихкість кісткової тканини), порушується згортання крові, бувають судомні посмикування м’язів.
- Мало заліза – поступово розвивається недокрів’я.
Продукти, які містять необхідні вітаміни
Доступні продукти, які є джерелами потрібних вам вітамінів. Залежно від того, якої речовини не вистачає, слід збагатити свій раціон відповідними продуктами:
- А – морква, якісне вершкове масло, квасоля, буряк, гарбуз і теляча печінка.
- В1 – гречка, свинина, картопля (відварениа або запечена), вівсянка, горіхи і рис.
- В2 – молоко, мигдаль і нежирна свинина.
- В3 – яйця, риба, куряче м’ясо, арахіс, чорнослив і сир.
- В5 – цільнозерновий хліб, риба та м’ясо.
- В6 – печінку, висівки, пророщені зерна пшениці.
- В9 – буряк, квасоля, морква, салат і зелені овочі.
- В12 – яйця і кисломолочні продукти.
- С – цитрусові фрукти, капуста, яблука, ківі і шипшина.
- D – сир, риб’ячий жир, гриби і масло.
- Р – печінка яловича, молоко і горіхи.
Всі необхідні продукти для підтримання здоров'я в весняний період Ви можете знайти на Центральному ринку м. Івано-Франківська.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
10:30, 2 січня
live comments feed...