• Головна
  • Парадонтит – підступний ворог зубів. Консультація фахівця
11:12, 5 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Парадонтит – підступний ворог зубів. Консультація фахівця

Парадонтит – підступний ворог зубів. Консультація фахівця

Карієс – саме його більшість з нас вважає головним ворогом здоров’я зубів. Насправді ж не менш поширеними та небезпечними для красивої посмішки є захворювання ясен – пародонтид та гінгівіт. Чим небезпечні хвороби ясен, як проходить діагностика і лікування, дізнавалися в головного лікаря “Центр Практичної Стоматології”, пародонтолога АНДРІЯ БОГДАНОВИЧА ГНІДИ.

Парадонтит – підступний ворог зубів. Консультація фахівця, фото-1

Як пацієнт може дізнатися, що у нього пародонти? Це можна зробити самостійно чи обовязково звертатися до стоматолога?

Люди зі здоровими яснамисьогодні – велика рідкість. Хвороби тканин пародонту дуже розповсюджені. Втім, люди навіть не підозрюють про наявність в них цього захворювання.А тому ми не могли залишатися осторонь та охоче долучилися до просвітницької акції Української Академії Пародонтології, спрямованої на те, щоб підняти рівень діагностики та лікування пародонтиту. У першу чергу – задля пацієнтів та усіх, кому не байдуже власне здоров’я.

У більшості випадків пародонти не супроводжується больовими відчуттями. Він може мати хронічну форму, без зовнішніх ознак. Втім, часто про захворювання можуть свідчити почервоніння та кровоточивість ясен, неприємний запах із рота, опускання краю ясен, рухомість зубів. Тому в будь-якому випадку, є ці симптоми, чи ні, краще звернутись до спеціаліста, який фахово визначить відсутність чи наявність проблеми, її відсутність та потребу у подайльшій діагностиці і лікуванні.

Як відбувається первинна діагностика?

На первинному прийомі ми проводимо огляд та спеціально розроблений пародонтальний скринінг тест (SRP), який триває всього кілька хвилин, проте дозволяє лікарю продіагностувати стан ротової порожнини пацієнта, виявити проблему, сформувати індивідуальні рекомендації для кожного залежно від ступеня важкості уражень.

Парадонтит – підступний ворог зубів. Консультація фахівця, фото-2

Як лікується пародонти?

Якщо на первинному огляді ми виявляємо ознаки пародонтиту, то далі проводимо розширену діагностику, складаємо детальну парадонтологічну карту, робимо серію знімків і залежно від ступеня захворювання визначаємо подальше лікування. Після цього визначається частота подальших візитів, які дозволяють контролювати стан ясен. Зазвичай, це кожні пів року.

Чому ж наші ясна хворіють?

Головною причиною парадонтиту є інфекція, яка винокає в основному через недостатню гігієну ротової порожнини. Прикро говорити, але люди часто нехтують елементарними правилами догляду за зубами, забувають чистити зуби двічі на день,не використовують йоржики для чищення між зубного простору, або взагалі чистять зуби неправильно – надто жорсткою або мякою щіткою, недостатньо ретельно.

Ще один сприятливий для пародонтиту фактор, що впливає на його виникнення та розвиток – паління. Воно шкідливе для усього організму загалом, і для зубів зокрема.

Також особливо уважними слід бути людям, хворим на цукровий діабет. Ці пацієнти часто мають проблеми з яснами. Тут взагалі прослідковується чіткий взаємозв’язок. Власне, захворювання ясен може сигналізувати про розвиток діабету. Саме тому пацієнтам, у яких діагностують пародонти, стоматолог може призначити додатково здати аналіз кров на визначення рівня цукру в крові.

Чим загрожує пародонти, якщо його вчасно не діагностувати та не лікувати?

Ігнорувати здоровя ясен не можна ні в якому разі! За відсутності адекватного лікування, пародонти прогресує та призводить до втрати зубів. Ба більше, інфекція, що є в ротовій порожнині, при нелакованому пародонти ті проникає у весь організм, і спричиняє або веде до прогресування ряду захворювань, зокрема серцево-судинних, і як я вже казав, цукрового діабету,у вагітних – до недоношеності плода та передчасних пологів. Усе це основні науково доведені фактори.

Тому кожен спеціаліст нашого центру, в якому б напрямку стоматології не працював – від дитячої, терапевтичної, до хірургії,починаючи лікування, завжди зважає на стан ясен у пацієнта як один із важливих чинників. Якісна заміна пломб, коронок, встановлення вінірів, імплантів неможливі при пародонтиті. Якщо людина вирішила здійснити комплексне лікування зубів, то починати слід з лікування ясен. Сьогодні існує багато сучасних способів відновити втрачені зуби чи кардинально покращити естетику посмішки, і пацієнт може обирати для себе оптимальний разом із лікарем. Своєчасна профілактика, регулярні візити до стоматолога повинні стати невідємною частиною догляду за здоровям зубів.

Парадонтит – підступний ворог зубів. Консультація фахівця, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Парадонтит #стоматолог #стоматологія #центр праткичної стоматології #івано-франківськ #АНДРій БОГДАНОВИЧ ГНІДа #пародонтолог #лікування зубів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...