14:42, 1 грудня 2019 р.
Надійне джерело
Відпочинок в Карпатах. Що обрати готель чи приватну садибу
Фото Kraina.UA
Про красу зимових Карпат розповісти словами неможливо. Віковічні смарагдово-чорні смереки, присипані снігом, шепочуться про щось у верховітті. Оповиті легендами і таємницями гори здаються казковими велетнями на тлі синіх гірських небес. А ти зачаровано дивишся на ці засніжені краєвиди і відчуваєш себе дитиною, що чекає на диво напередодні різдвяних свят. Такий вже цей край – дивовижний і сповнений справжніх, втілених у життя казок із дитинства.
Плануючи подорож до Карпат, ми намагаємося зробити усе, щоб мандрівка була ідеальною за всіма параметрами. Серед іншого найбільша увага приділяється житлу. Адже саме від тих умов, в яких доведеться відпочивати, залежить загальне враження від жаданої відпустки.
Ми заздалегідь оцінюємо різні варіанти, але часто вагаємося з приводу того, що краще вибрати: будиночок або кімнату в приватному секторі чи номер у готелі? Щоб визначитися остаточно, необхідно порівняти найважливіші риси, різною мірою притаманні обом варіантам.
Читайте також:Зимові курорти Карпат, які в 5 разів дешевші за Буковель
Особливої актуальності тема відпустки у горах набуває напередодні нового гірськолижного сезону. Відпочинок взимку в Карпатах для багатьох українських сімей вже став доброю традицією та незамінним подарунком до новорічних свят. Оскільки у цей період розмаїття розваг просто вражає, нікому не хочеться витрачати на житло більше коштів, ніж потрібно. Тому українці думають, що буде вигідніше: проживання у приватному секторі у Карпатах взимку чи оренда комфортабельного готельного номеру у розпал сезону?
Як відрізняються ціни в приватному секторі та в готелях
Слід одразу зрозуміти, що вартість проживання на відпочинку у Карпатах залежить від багатьох чинників. Так, готелі Буковелю рідко радують доступними цінами. Все тому, що статус та витрати на рекламу просто не дозволяють виходити за певні межі. Кожен з цих готелів має прекрасно розвинену інфраструктуру. Території готелів облагороджені всіма благами цивілізації, мають парковки для автомобілів, спа-салони, ресторани, надаються безліч розваг.
А от комплекси, що розташовані за територією курорту у невеличких селах, наприклад, у Татарові, готові запропонувати гостям досить прийнятну вартість номерів.
Приватна садиба в Буковелі – дуже пристойний вибір. Але ціни на свята подекуди близькі до готельних. Та й платити доведеться вже не за номер, а за кількість людей.
В інших селах – Татарів, Микуличин, Яблуниця – можна знайти й дешевші варіанти. Усе залежить від зручностей та локації. Тобто, що далі від «цивілізації», то дешевше. Хоч у Верховинському та Косівському районах житло теж не з дешевих, але це вже як пощастить. Можна знайти садибу, де доба коштуватиме 200 грн, а є й по 800 і вище.
Читайте також: Арт-ґрунь Полонина Перці - осередок гуцульської культури у Яблуниці
Якщо вирішили провести вікенд у компанії друзів, то котедж – один із найзручніших варіантів. Крім того, знімати котедж вигідніше, ніж кілька номерів у готелі. В Карпатах вони здаються практично в кожному селі чи селищі і, як правило, це оренда без посередників.
Ціни на котеджі теж різняться. Наприклад котеджі на «Буковелі» пропонують на новорічні свята котедж на 8 місць за 5000 грн на добу і вище. Це виходить значно дешевше ніж у готелі на одну людину.
Так само ціни на проживання у приватному секторі у Карпатах залежать від локації. Чим ближче до популярних курортів, тим дорожче обходяться будиночки та кімнати. Причому на перший погляд здається, що у будь-якому разі оренда приміщення у місцевих жителів потягне за собою менші витрати, номер у гарному готелі.
З одного боку, вартість проживання за ціною 200-300 гривень з людини справді виглядає прийнятно. Однак тут є декілька нюансів:
Читайте також: Ектсремальний відпочинок і розваги в Буковелі
- ціни у приватному секторі зазвичай вказуються за одну особу;
- у перерахунку на родину або компанію виходить сума, майже рівна вартості оренди номера у готелі;
- всі ми знаємо, що дешево – ще не означає добре.
Проте, знову ж таки, треба розуміти, що на свята ціни подвоюються.
Часто буває так, що, намагаючись зекономити, ми жертвуємо комфортом та сервісом. Чи варто воно того?
Умови проживання у готелі та приватному секторі: де зручніше?
Номери готельних комплексів обирають гості, які не бажають витрачати час на зайві клопоти. Тут не потрібно турбуватися про різні дрібниці: про все дбає місцевий персонал. Разом з тим, не слід забувати ще про один важливий момент. Винайняти цілий будинок коштує доволі дорого. А оренда кімнати не гарантує усамітнення, відсутності дратівливих чинників, надмірної уваги хазяїв. У цьому плані номер у готелі – це ідеальний варіант.
Читайте також: Купання в чанах – найкраща спа-процедура в Карпатах. Де пропонують купання в чанах на Прикарпатті
Варто подумати і про оформлення кімнат. Так, чимало комфортабельних готелів у Карпатах, наприклад «Коруна», надають перевагам інтер’єру у гуцульському стилі. Котеджі оздоблені:
- дерев’яними панелями та меблями;
- килимками та серветками ручної роботи;
- різноманітними дрібницями, що створюють особливу атмосферу.
Читайте також: Микуличин. Найдовше та найбільше село в Карпатах
А от місцеві жителі далеко не завжди ставлять перед собою мету вразити постояльців. І нехай приватний сектор в Татарові, як і в інших невеликих селах, виглядає, немов на картинці, це не гарантує, що й кімнати для туристів будуть оформлені в колоритному та цікавому стилі.
Не слід забувати й про те, що гість готельного комплексу завжди може звернутися до адміністратора зі скаргами та пропозиціями, забрати свої кошти та виїхати, забронювати номер та бути впевненим, що він дочекається свого тимчасового господаря.
Із власниками приватних садиб можна розраховувати лише на їхню відповідальність та чесність. Якщо щось піде не так, відпочивальнику навряд чи вдасться відстояти свої інтереси та права. Адже, винаймаючи житло у приватному секторі Татарова або будь-якого іншого села, туристи позбавляють себе можливості скаржитися на умови. Тут діє принцип: бачили очі, що вибирали.
Багато приватних садиб знаходяться в цікавих місцях чи мають якесь до них відношення. Буквально кожен горбик, кожна височина, кожна низина мають свою унікальну історію. До того ж, і самі «аборигени» чудові оповідачі. Щоб залучити ще більше гостей, вони мало не на ходу вигадують захоплюючі легенди, а туристи, дослухаючись до кожного слова, переймаються тими історіями до глибини душі.
Читайте також: Де у Карпатах відпочити дешево. Бюджетний але якісний і приємний відпочинок в Карпатах
Що обрати: готельний номер чи кімнату у приватній садибі?
Потрібно пам’ятати, що не існує можливості винайняти дешеве та комфортабельне житло. Завжди приходиться йти на компроміс: якщо дешево, то не дуже зручно. Але ж відпочинок у Карпатах взимку або іншу пору року – це справжня мрія. І чи варто перетворювати чудову відпустку на подорож з масою клопоту та переживань? Тим більше, що варто лише добре пошукати, і обов’язково знайдеться невеличкий готельний комплекс чи садибу в приватному секторі із затишними та доступними номерами.
Використано матеріали koruna.ua
Читайте також: Татарів — гуцульський кліматичний курорт та рай для лижників та сноубордистів взимку
Верховинська ГалЄрія: як в інтерактивному музеї туристів на гуцулів перетворюють
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
live comments feed...