15:27, 8 вересня 2019 р.
Лицарські бої, мотопробіг, повітряна куля: фестиваль “Галицьке лицарство” на Прикарпатті (фото, відео)
7 вересня стартував фестиваль історичної реконструкції “Галицьке лицарство”.
Фестиваль проходить на території заповідника “Давній Галич”. Уже вдруге любителів історичної реконструкції зустрічають на галицькій землі.
Захід, який триватиме два дні, проводять з нагоди 1121 річниці з часу першої згадки про місто Галич.
“Тематику для дійства обрали не випадково – організатори хочуть підкреслити значущість Галицького замку і привабити до нього якомога більше туристів”, – розповів один із організаторів, член ГО «Наш Захід» Володимир Гергелюк.
До Галича сьогодні прибули шість клубів з різних міст України – Києва (3 клуби), Чернівців, Івано-Франківська (2 клуби). Усі охочі мають змогу сфотографуватися з лицарями, або ж з окремими елементами обладунків. Територія, де проходять бої, загороджена. Окрім цього, організатори нагадують: до місця поєдинку слід підходити не ближче, ніж 1,5 м. Поєдинки почалися з масових боїв. Усі проти усіх.
У програмі фестивалю – міжнародний лицарський турнір в різних номінаціях, постановка вистави Івано-Франківського національного академічного драматичного театру з використанням вежі Галицького замку, мотопробіг, фаєр-шоу.
Читайте також:Свято гуцульської фіри та коня в Яблуниці (фото, відео)
Фестиваль вражатиме не лише середньовічними забавами. На території розгорнули ярмарок та працюють фут-корти. Діти і дорослі можуть позабавлятися на квесті з історії Галича.
Організатори кажуть, що на галицьких землях у Середньовіччі була дуже сильна армія, і такими дійствами хочуть відродити славу давнього Галича.
"Це просвітницька місія; це десь частково момент боротьби у гібридній війні щодо значення України як величної держави Середньовіччя. Це також мета розвитку туризму в Галицькому національному заповіднику "Давній Галич", – зазначають організатори.
Мешканці міста та гості матимуть можливість спробувати давньогалицьку кухню, а також взяти участь в майстер-класах. Розважати гостей будуть різноманітні гурти та виконавці, вечірню програму представлятимуть етно-рок гурти та діджеї.
“Радий бачити гостей. Щоправда, галичан мало. Але, думаю, що галичани все ж залишать свої картоплі, залишать свої городи і прийдуть святкувати. Щиро дякую всім організаторам та тим, хто долучився. Я думаю, що згодом більше людей сюди прийдуть”, – зазначив Орест Трачик, міський голова Галича.
Читайте також: Лудинє-фест- фестиваль автентичного одягу в Косові
Під час фесту діятиме локація “Повітряні кулі”, а на території фестивалю функціонуватиме ярмарок старовинних промислів.
На фестивалі «Галицьке лицарство» дебютувала у лицарських поєдинках Наталія Забашна. Дівчина у травні 2019 року побачила лицарські бої на Чемпіонаті світу, який проходив на Київщині. Наталі настільки сподобалось видовище, що вирішила спробувати себе.
Після двох місяців тренувань дівчина вперше взяла участь у змаганнях.
«Це мої перші серйозні змагання. У майбутньому збираюся брати участь у лицарських турнірах міжнародного рівня», – розповідає Наталя.
Голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що фестиваль – особливий.
“Ми би хотіли, щоб про Галич знали ті, хто приїжджає в Івано-Франківську область”, – сказав він.
Довідка:
Фестиваль "Галицьке лицарство" вперше відбувся на Прикапатті у 2018 році поблизу руїн Старостинського замку:
Приурочили його до 1120-ї річниці міста.
Зі щитами, мечами та сокирами, – у Галичі у масовому поєдинку у 2018 році зійшлися середньовічні воїни.
Після всіх приготувань лицарі у повному обмундируванні сходяться у масовому бою. Зброя в учасників реконструкції незагострена, щоб не покалічити суперника. Крім того, не можна бити у неприкриті металом ділянки тіла.
Читайте також: Покутські джерела. Коломия приймає ювілейний фестиваль
"В Середньовіччі, окрім воєн, лицарі мали десь відточувати свої навички майстерності. І час від часу проводилися різного роду турніри за призи від королів, власників феодалів тощо", – розповів капітан клубу "Айна Бера" Сергій Ващук.
Більше про дух першого фестивалю у сюжеті каналу 402:
Цього року, фестиваль став ще яскравішим та захопливим.
«Цього року масовіші бої – 16 на 16 і представлено більше клубів. Ми додали додаткові локації – театр, є художники, які малюють герби Галицько-Волинського князівства, є квести для команд по історії Галича, музичні гурти. Мета: історико-просвітницька і розвиток туризму, нові робочі місця. Івано-Франківщина – це один із центрів туризму, куди б мали приїжджати закордонні гості», – підсумував Сергій Адамович, організатор заходу.
Комплект обладунків важить близько 25 кілограмів та служить для захисту всього тіла. Це важливо, бо поєдинки не постановочні, все відбувається насправді. Єдина відмінність з середньовічними боями – відсутність колючої зброї.
«По духу лицарські турніри так і відбувалися. Тобто, всі вдягалися в обладунки. Єдине – ми фехтування проводимо на очки, а вони проводили до першої крові», – розповів Максим Бондаренко, член клубу «Айна Бера».
У масовому бою для перемоги потрібно вкласти противника на землю. Учасники кажуть, що це можна зробити за допомогою бійцівських прийомів або сильних ударів. Для цього використовують спеціальну лицарську зброю.
Читайте також: В Яремчі пройшов барвистий І Гуцульський карнавал (фото, відео)
«Є мечі для турнірів і номінацій, а є для богурних боїв. У мене є алебарда. В Середньовічні часи її використовували піхотинці. У нашому спорті шип та кромку затупили, бо це травмонебезпечно. Ще у мене є пернач – це вид дробної зброї. Насправді цей спорт не травматичний. Бо залізні обладунки добре захищають», – відзначив Даніель Данилейко, «лицар» з Києва.
Читайте також: Перлини Прикарпаття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
ТОП новини
Один з найбільших ракетних ударів від початку війни: перші подробиці атаки на Прикарпаття
Повітряна тривога
Спецтема
Оголошення
14:58, 12 листопада
10:01, 14 листопада
18
15:59, 16 листопада
1
17:04, 10 листопада
live comments feed...