• Головна
  • Шість прикарпатських сіл об’єдналися довкола Дубівської ОТГ (фото)
15:55, 27 травня 2019 р.
Надійне джерело

Шість прикарпатських сіл об’єдналися довкола Дубівської ОТГ (фото)

Шість прикарпатських сіл об’єдналися довкола Дубівської ОТГ (фото)

Cело Дуба та ще шість суміжних сільських рад зробили правильний вибір, об’єднавшись у територіальну громаду.

Таке переконання висловив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей. Він нагадав, що минулого тижня на Івано-Франківщині було офіційно утворено Дубівську об’єднану територіальну громаду. У результаті вона стала 33 ОТГ на Прикарпатті та 900-тою в Україні.

«Ми вважаємо Дубівську ОТГ однією з найперспективніших у нашій області, свідченням цього є її високі фінансові показники», – заявив експерт.

Шість прикарпатських сіл об’єдналися довкола Дубівської ОТГ (фото), фото-1

За словами сільського голови, ініціатора об’єднання Олександра Мухара, нині до складу громади входять шість сільських рад з 11 населеними пунктами. Він говорить, що ОТГ намагались утворити ще у 2015 році, однак тоді з об’єктивних обставин її так і не було включено до Перспективного плану формування тергромад області. «Згідно тодішнього Перспективного плану ми входили до Рожнятівської ОТГ, і у нас не було можливостей створити свою громаду. Проте згодом ми все-таки знайшли правові механізми з утворення ОТГ. У цьому році, завдячуючи сільським головами, які представляють усі населенні пункти нашої громади, керівництву району, обласної державної адміністрації, депутатам облради, нам, зрештою, вдалось створити громаду. Сподіваємось, що ми будемо однією з найкращих ОТГ в області, оскільки маємо значний потенціал для свого розвитку», – заявив Олександр Мухар.

Говорячи про потенціал розвитку громади, посадовець наголосив, що основною ресурсною базою, з якої громада планує отримувати надходження є «нафта, газ, ліс, а також з галузі туризму». У цьому контексті Олександр Мухар зазначив, що лише від сплати рентної плати за нафту та газ до бюджету громади надходитиме близько 4 мільйонів гривень. Разом з тим він додав, що на території ОТГ є й багато підприємств, які нині надають «не погані надходження до державного, районного, а також сільського бюджетів». «Серед іншого на території ОТГ є великі площі лісових масивів. Сподіваємось у майбутньому отримувати додаткові надходження від рентної сплати податку земель під лісами», – сказав він.

Шість прикарпатських сіл об’єдналися довкола Дубівської ОТГ (фото), фото-2

Водночас Олександр Мухар розповів, що за останніми підрахунками бюджет громади складе – 60, 5 млн гривень. До того ж власні надходження становитимуть від 17 млн до 19 мільйонів гривень.

Розповідаючи про поточний стан справ у освітній сфері, сільський голова зазначив, що на території ОТГ налічується шість середніх шкіл та чотири ДНЗ. Середня наповненість учнями у класах становить – 13 чол. Що стосується галузі охорони здоров’я, то на території громади є одна амбулаторія загальної сімейної медицини, а також вісім ФАПів.

Одночасно Олександр Мухар окреслив і проблемні питання, які нині маються місце у громаді. Основне з них – поганий стан дорожнього покриття. Відповідаючи на запитання, чи вистачить у новоутвореній громаді коштів на ремонт доріг, управлінець відповів: «Якщо державі не вистачає, так і нам не вистачить. У нашій громаді велика протяжність доріг. Однак ми бачимо вихід з цієї складної ситуації. По перше, частину коштів виділятимемо з бюджету громади. Друге – писатимемо програми для участі у проектах транскордонного співробітництва та у такий спосіб залучатимемо грантові кошти. Ну і третім компонентом, сподіваємось, будуть кошти, які виділятимуться з Дорожнього фонду».

Шість прикарпатських сіл об’єдналися довкола Дубівської ОТГ (фото), фото-3

У свою чергу, Максим Чопей додав, що поганий стан дорожнього покриття – це проблема, без виключення, для усіх органів місцевого самоврядування. «Дубівська громада утримує комунальні дороги рівною мірою у належному стані. Що ж стосується доріг районного та обласного значення – тут є певні проблеми. Однак сподіваємось, що громада цьогоріч отримає кошти з Дорожнього фонду, і вона суттєво покращить свою інфраструктуру», – додає експерт.

В цілому Олександр Мухар розповідає, що пересічні жителі громади позитивно оцінюють крок з утворення ОТГ. «Утворення громади – це вимога жителів наших сіл. Люди хочуть змін, покращення рівня інфраструктури, а також наближення послуг», – резюмував він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #отг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...