• Головна
  • Розповідь франківчанки про роботу в Парижі
14:24, 10 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Розповідь франківчанки про роботу в Парижі

Розповідь франківчанки про роботу в Парижі

Українська няня для французів. Оксана родом із Івано-Франківська вже сьомий рік поспіль працює муніципальною нянею в Парижі. І для цього держава зобов’язала її повністю облаштувати свій будинок. Тому у неї вдома кожен куток – під контролем: і розетки, і шухляди. Вона з дітьми гуляє, грає та готує їм, пише Ранок з Україною.

В Оксани є і лікарняний, і сім тижнів відпустки, і навіть тринадцята заробітна плата наприкінці року в якості премії. За кожну дитину жінка отримує по 600 євро. Зараз няньчить трьох, тому має на місяць майже дві тисячі євро. Частину з цих грошей жінці виплачує держава, частину – батьки. При цьому, за французькими законами, чим менше заробляють батьки, тим більший відсоток за послуги муніципальної няні платить держава. Щоб отримати право працювати муніципальною нянею французьких дітей жінці довелося пройти курс навчання. 60 годин психології, першої допомоги та права спілкування з дитиною.

“Цілий день, вісім годин мене вчили як правильно підготувати дитину до харчування. Якщо дитина скидує зі столика тарілочку з їжею, то як на це реагувати. Мене дуже сильно здивувало те, що ніколи ніхто не змушує дитину їсти”, – розповіла Оксана Саламаха, муніципальна няня у Франції.

При чому все навчання було наче в школі.

“Протягом двох місяців два рази на тиждень я ходила до школи”, – додає колишня франківчанка.

А після цього жінку перевіряли психологи і медики. А в якості екзамену – зустріч із мером міста. Той схвалив кандидатуру Оксани та дозволив доглядати за однією дитиною. Але на цьому перевірки не припинилися. Оксана запевняє, що соціальні працівники завжди приходять без попередження, щоб навмисно застати зненацька. Проте, вже через два роки жінка пройшла випробувальний термін і підвищення кваліфікації. Тоді їй дозволили няньчити чотирьох дітей.

Саме у Франції Україна і запозичила ідею впровадження муніципальної няні. Щоправда, поки незалежно від заробітної плати батьків держава ввела дитячий прожитковий мінімум та компенсує фіксовану суму – 1626 гривень. Оформити собі муніципальну няню чи стати нею допоможуть в управлінні соціального захисту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Івано-Франківськ #події #заробітчани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...