Новини компаній
16:00, 27 березня 2018 р.
Україна підвищила позицію у всесвітньому рейтингу паспортів
Новини компаній
За результатами 2017 року Україна на шістнадцять позицій піднялася в рейтингу паспортів. У минулому році це був майже не найбільший ріст мобільності громадян конкретної країни. Наразі мешканцям України відкриті кордони ста вісімнадцяти країн без оформлення візових документів.
Рейтинг щороку формує консалтингова компанія Henley&Partners. Співробітники спеціально для дослідження розробили вимірювальний індекс – індекс громадянств світу (QNI). Чим вищий індекс, тим більше країн доступні для безвізових подорожей. За результатами 2017 року Україна посіла сорок друге місце у всесвітньому рейтингу паспортів. Під час дослідження враховувались показники двохсот країн та незалежних територій.
Попередні роки лідером рейтингу була Німеччина. Однак, у лютому 2018 року лідерами стали дві країни – Сингапур та Японія. Громадянам країн-переможців відкриті кордони 180 держав по всьому світі.
Німеччина стала другою у рейтингу. Не дивлячись на те, що країна посіла срібне місце, загальна динаміка відкриття кордонів – позитивна. За два місяці Німеччина збільшила кількість країн, з якими укладені безвізові угоди. Якщо на початку 2018 року громадяни Німеччини подорожували без оформлення візових документів у 177 країн, то вже на лютий до переліку додалися ще дві країни.
Бронзові позиції рейтингу теж посіли декілька країн. Це Данія, Італія, Франція, Іспанія, Південна Корея, Фінляндія та Швеція.
Вже за два місяці поточного року до переліку безвізових країн для громадян України додалися ОАЕ, Теркс і Кайкос, Руанда та Ніуе. Саме ці покращення дозволили Україні зайняти сорок друге місце у загальному рейтингу. Північні сусіди, Російська Федерація, зайняла сорок п’яте місце, також підвищивши показники на три позиції. Тепер громадянам Росії для безвізових подорожей доступні 114 країн замість 111.
Бум потенційної мобільності громадян України спричинений прийняттям безвізового режиму з державами Європейського Союзу. Нагадаємо, що з червня 2017 року українці можуть без оформлення візових документів подорожувати майже в усі країни Європи (за винятком лише деяких держав). Станом на кінець грудня 2017 року, більше 380 тисяч українців вже скористалися перевагами безвізового режиму. Таку інформацію поширила Державна прикордонна служба України. Цифра враховує лише тих громадян, які подорожували Європою лише з використанням біометричного паспорту без оформлення віз чи використання вже оформлених.
Підраховуючи, можна зрозуміти, що це – майже 5% від усього населення України. І це показник за 6 місяців минулого року. Це говорить про те, що безвізовий режим був дійсно потрібен українцям. Загалом минулого року Державна міграційна служба видала більше п’яти мільйонів біометричних паспортів. Враховуючи, що деякі з документів були оформлені вже в кінці року поза туристичним сезоном, можна очікувати збільшення руху на кордоні з європейськими державами вже наступного року.
Очевидно, що саме впровадження безвізового режиму з країнами Європейського Союзу спричинило найбільший у світі ріст мобільності громадян. За даними сервісу пошуку авіаквитків Momondo, найбільшою популярністю для громадян України користувалися безвізові Барселона, Рим та Париж.
І це не дивно, адже міста – туристичні столиці для мандрівників зі всього світу. Наприклад, Барселона відома завдяки унікальній місцевій архітектурі Антоніо Гауді. Окрім цього, завдяки інфраструктурі та зручному розташуванню у субтропічному кліматі Барселона щороку приймає десятки міжнародних фестивалів. Поціновувачі музики можуть приїхати на Primavera Sound, мандрівники, які люблять вечірки, обов’язково вподобають Festa Major de Gracia, а професійні гравці в покер не пропустять шанс відвідати один із найбільших покерних фестивалів – Барселона EPT PokerStars. І ці фестивалі – лише декілька прикладів того, що може запропонувати Барселона мандрівникам у туристичний сезон та поза ним.
Париж – це світова столиця моди, вишуканих страв та розкішної архітектури. Хіба найромантичніше місто світу вимагає додаткової реклами? Навряд. Але окрім Ейфелевої вежі та Тріумфальної арки, у цьому місті є на що подивитись. Париж особливо прекрасний, коли він дійсно живе. Атмосферу французької столиці найзручніше відчувати на фестивалях. Наприклад, варто відвідати тиждень моди у Парижі, Carnaval de Paris, виставку ретроавтомобілів. Ну і звичайно не зайвим будуть відвідини Лувру та декількох популярних музеїв зі світовим ім’ям.
З туристичної точки зору Рим не менш привабливий, ніж Париж. Це розкішна архітектура, приємний клімат до пізньої осені та вже з ранньої весни та неперевершена атмосфера античного міста. Мандрівники, що летять з України до Риму, одночасно відвідують резиденцію Папи Римського, унікальний Ватикан. Також в італійській столиці щороку проводяться музичні, літературні фестивалі. Римляни люблять відпочивати і з радістю розділять яскраві емоції з мандрівниками.
І це – лише три найпопулярніші європейські напрямки для українців. Через відкриття кордонів та безвізовий режим в Україну повернулися або зайшли лоукост авіакомпанії. Вони дозволяють купувати недорогі авіаквитки з найбільших українських міст до усіх куточків Європи. На Wizzair та Ryanair можна подорожувати до європейських курортів та столиць за 50 євро чи навіть менше. Українське залізничне сполучення також поповнилося потягами напряму зі столиці до Перемишля і Холма. У свою чергу, з Польщі можна дешево полетіти майже у будь-яке європейське місто.
Безвізовий режим та індекс громадянства – це переваги не лише на папері. Вони дозволяють українцям недорого подорожувати європою, не витрачаючи додаткові 40-50 євро на оформлення візових документів. Лише деякі країни (наприклад, Великобританія) недоступні навіть з біометричним паспортом. За документом можна подорожувати лише в туристичних цілях (до 90 днів за кордоном) у цілях навчання, працевлаштування або бізнесу треба оформляти окремі категорії віз з довготривалою дією.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
10:49, 12 грудня
12:40, 4 грудня
14:27, 9 грудня
13
11:33, 3 грудня
2
09:18, 11 грудня
live comments feed...