14:35, 30 вересня 2017 р.
Учасники TEDх обговорили філософію, біохімію та проблеми сміття. ФОТО
У Франківську триває конференція TEDх, цьогоріч присвячена темі інтелекту, ідей та думок. Франківці вже обговорили з екпертами теми штучного інтелекта, філософію, біохімію та сміття.
Так, Володимир Муляр та Ярина Квітка представили свою програму "Крутячи педалі до мети". Під час виступи вони розповіли про свою мандрівкуз Києва до Сіднею (Австралія) на велосипедах, яка тривала 17 місяців.
Наступний спікер - Жасулан Абішев - говорив з присутніми про такі непрості поняття як філософія, медитація, хвилювання, стерс, страх. Шукали шляхи як це долати, як з цим боротися. Поговорили, зокрема, про практику MindFULBESS - повернення розуму з минулого та майбутнього в зараз, відчувати думки та емоції та направляти їх.
"Біль, помножений на супротив, приносить страждання".
Біохімік з ПНУ Володимир Лущак у своєму виступі заявив, что світ визнав інтелектуальну силу та чимало винаходів українців. Він закликав працювати та по-доброму бути агресивними.
"Нас визнав (сміх в залі - ред.) світ в принципі. Не загасіть вогонь, годуйте вогонь, запалений в дитинстві".
Після цього виступу учасники перервались на кава-брейк. Їх пригощали тістечками з кавою або чаєм.
Після відпочинку слово взяв головний виконавчий директор провідної американської фірми "Powers Young & Company", волонтер Корпусу Миру США в Україні Алан Янг. Експерт зачепив складну тему сміття. Втім, він зазначив, що українці ощадливий народ в плані сміття: багато чого не купляємо і багато чого не викидаємо.
Більшість українського сміття не токсичне, здебільшого це шкаралупа картоплі та буряка, зауважив Алан Янг. Він також розповів про план "Хмельницький": створення сміттєпереробного підприємства. Друга частина плану - стерилізаційний завод. Все це планується в Хмельницькому. У підсумку спільний англо-український екологічний проект має на меті не тільки переробку сміття, а й видобуток газу.
Тепер слово взяв Роман Григорів. Він розповів про витоки фестиваль ПортоФранко, цікаві та невідомі факти з історії цього заходу. Наприклад, були локації в дворику ІФНМУ в кухні на горі піску.
На фото: перший логотип фестивалю
Читайте також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:13, 8 січня
12:09, Сьогодні
1
12:21, Сьогодні
live comments feed...