15:00, 3 серпня 2017 р.
Гірські рятувальники виборюють право на життя
Сьогодні в Івано-Франківську відбулась прес-конференція "Українським Карпатам – європейську рятувальну службу". Приводом до дійства став наказ ДСНС про реформу служби гірських рятувальників та їх ліквідацію. Закон має набрати чинності вже у вересні.
В.о. начальника гірської рятувальної служби Василь Завалко вважає, що це є проблемою не тільки рятувальників, а й туристів. На його думку, проблема має морально-етичний та економічний аспекти. Гірська пошукова рятувальна частина ліквідується, а на її місці буде інша – не гірська, пише Галка
"До такої служби керівником не обов’язково ставити фахівця, це можуть бути не альпіністи, не скалелази. А чи виграють від цього громадяни та бюджет? Ні", – сказав він.
Згідно наказу збільшується штатний розпис з 64 до 81 осіб. Працевлаштують також 5 офіцерів, які не мають фахової підготовки. Рятувальників це насторожує та не влаштовує.
"На місце кваліфікованих рятувальників пропонують людей, які не володіють гірським фахом. Тому ми правду кажемо, що гірської рятувальної служби не буде, а залишиться рятувально-пошукова. Проблема у деталях", – вважає Василь.
Також недоліки вбачають в оснащені. Новим працівникам потрібна буде спецформа та інші засоби, потрібні для виконання професійних обов’язків. На думку рятувальників, витрачені на це кошти з держбюджету можна використовувати ефективніше, пише Галка.
Василь Кобилюк переконаний, що ДСНС гірську службу хочуть зробити воєнізованою, а на головні посади призначать делитантів, які не знають, як розкласти палатку й що таке гори.
Мені небайдужа доля туристів, чиє життя ставлять під загрозу”, – додав він.
Керівник профспілкової організації, верховинський рятувальник Ростислав Мартинюк розповів, що гірським рятувальникам повідомили про майбутнє звільнення з можливим працевлаштуванням у реструктурованій службі. Він буде звертатися до держслужби охорони праці, бо, на його думку, такий стан є неприпустимим.
Іван Філіпчук нагадав, що така ситуація була 5 років тому на Львівщині. Там створили громадську організацію, яка займається рятувально-пошуковими службами.
Яремчанський рятувальник Семенчук Дмитро навпаки вважає, що зараз рятувати людей нема кому. Каже, доповідачі так обурюються, бо бояться втратити зарплатню. На його думку, офіцери – це не погано, людину можна навчити цього ремесла. Також рятувати можуть атовці.
Василь Кобилюк сказав, що у нього зарплатня 7730 гривень, та тут врахований стаж та проживання у гірській місцевості. А тепер зняли 2 тисячі через догану. А у Семенчука, як простого рятувальника, зарплата трохи більша 4 тисячі гривень.
Гірські рятувальники надіяться, що туристам допомагатимуть все ж фахівці, а не офіцери без потрібної підготовки.
Читайте також: Франківські правоохоронці затримали кримінальне угрупування та вилучили арсенал зброї. ФОТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
10:30, 2 січня
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
live comments feed...