14:52, 5 квітня 2017 р.
Писанка — носій прадавніх знань Гуцульщини. Майстер-клас від всесвітньо відомого писанкаря (ФОТО)
Сьогодні, 5 квітня, напередодні Великодня, у Франківську пройшов майстер-клас з писанкарства.
Участь в ньому взяли представники ЗМІ, студенти журфаку, а також члени обласної спілки журналістів України та ректор ПНУ Ігор Цепенда.
Майстер-клас для присутніх провів Олег Кіращук, знаний коломийський писанкар, активний майданівець та учасника бойових дій на Сході України. Роботи пана Олега добре знані як в Україні, так і закордоном.
«Кожне розписане яйце передає неповторне бачення традиційних гуцульських і покутських символів-оберегів, трипільських мотивів, майстерно інтерпретованих у складних авторських композиціях» — розповідає він.
Також писанкар наголошує, що важливо розрізняти писанку, написану на шкаралупі пустого і повного яєць. Перше — це колекційний варіант, який має довго зберігатися. В другому криється та сама енергетика, про яку так багато говорять, розповідаючи про сакральне значення писанок.
Богдана Засідко, прес-секретар ПНУ, ведуча та організатор заходу
Розписують не тільки курячі, але й гусячі та страусині яйця
На поверхню яйця воском наноситься рисунок писанки. Застигаючи, віск щільно прилягає до поверхні і захищає її від дії фарби. Отже, коли наносимо віск на біле яйце, на готовій писанці ці місця будуть білими, коли пишемо по поверхні, зафарбованій у жовтий колір — жовтими і так далі, аж до найтемнішого кольору, тому що кольори на писанці отримують накладанням одного кольору на інший, від найсвітлішого до чорного.
Гарячий віск накладається спеціальним інструментом — писачком.
На писанках Сонце позначається знаками у вигляді кола, кола з крапками, кола з хрестом усередині, кола з променями, а також у вигляді шести- та восьмипроменевих розеток, зірок. Хрест — це перетинання двох ліній: горизонтальної (часу) і вертикальної (вічності) — волі людської з волею Божою. Хрест є водночас і буттям, і небуттям. Квіти і зірки символізують душі людей, а образ квітів більше пов'язаний із дітьми.
Фарби для писанки готувалися з природних барвників, тобто здебільшого різних рослин і насіння. Збирали їх заздалегідь (влітку та восени), освячували в церквах і мали напоготові перед Великоднем.
Читайте також: В Космачі проходить масштабний ярмарок писанок (ФОТО), Долучіться до благодійного розпису велетенської писанки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:21, 13 січня
10:18, 6 січня
10:32, 2 січня
34
live comments feed...