13:24, 24 січня 2017 р.
Вся правда про добровільні внески та державне фінансування в навчальних закладах
Як зрозуміти, чи правомірним є збір коштів на ті чи інші потреби в ДНЗ та школах? Що робити, коли ви стикаєтеся з неякісним харчуванням дітей? Як зрозуміти, куди йдуть гроші, які здають батьки? На ці питання давали відповідь сьогодні, 24 січня, активісти ГО "Мами Прикарпаття".
Якими мають бути дійсно благодійні внески?
Варто знати, що, відповідно до законодавства україни, заборонено обіг будь-якої готівки в ДНЗ і школах. Якщо батьки, все ж таки, хочуть зробити благодійні внески, вони мають бути суто добровільними і не фіксованої суми.
«Благодійна допомога навчальному закладу, звичайно, може вноситися, але суто через квитанції на перерахунок коштів на спеціальний рахунок навчального закладу… Будь-яка передача готівки з рук в руки тут заборонена», — пояснює одна з активісток ГО «Мами Прикарпаття»
Натомість, ми бачимо, що з навчальних закладах існує формулювання «обов’язковий благодійний внесок», що вже є абсурдом. При цьому списки боржників вивішуються на дошку оголошень для загального огляду.
До прикладу, в дитячому садочку "Бджілка" видається одна квитанція на оплату садка і благодійних внесків:
В результаті, ми бачимо звітність про те, хто зробив благодійні внески, а також, як ці кошти розподілилися, або ж не бачимо звітності взагалі.
Голова ГО "Мами Прикарпаття" також наголосила, що деякі керівники садочків взагалі не знають, як складати кошториси. А саме на основі них і має формуватися бюджет міста.
Чи виділяються кошти на потреби навчальних закладів з міського бюджету?
Гроші і на гігієнічні засоби, і на поточні ремонти передбачені бюджетом міста. При чому, в 2017-у році ці суми значно більші, ніж в були в 2016-му:
Про це варто знати і пам'ятати.
Проте батькам і далі продовжують давати списки мийних засобів, які необхідно придбати. При цьому просять приносити чеки. Не важко здогадатися, навіщо, а саме — для висвітлення цих даних, як закупів за бюджетні кошти.
Також громадські активісти зазначили, що, на їхню думку, кошти розподілені дещо нераціонально.
Неякісне харчування — причини і наслідки.
«І в школах, і в садках залишається великою проблемою харчування», — зазначають активістки.
Яскравий приклад — ДНЗ №3, де нещодавно проводилася перевірка якості харчування. Серед виявлених проблем — недотримання рецептури та товарного сусідства, норм добових проб.
Також залишається проблема тендерів. Часто через погане і невчасне їх заключення діти залишаються без якісного харчування, виникає дефіцит певних продуктів.
Слід додати кілька слів і про харчування дітей-інвалідів. Міська рада надала відповідь на запит ГО «Мами Прикарпаття», що в 2017 році буде передбачено гаряче харчування дітей пільгових категорій, що вже є показником прогресу:
Як діяти батькам у випадку порушення їх прав?
«Дуже важливо, щоб батьки самі активно цікавилися, на що здаються кошти. Також необхідно питати, на які потреби виділено кошти з міського бюджету, куди вони йдуть, як розподіляються… Якщо ви бачите порушення, звертайтеся по допомогу до громадських організацій, депутатів, ЗМІ… Я закликаю всіх до конструктивну. Ми маємо зрозуміти, що керівники садків та шкіл також є заручниками ситуації, їм дійсно можуть не виділити того самого мила чи туалетного паперу. І тоді вони йдуть за допомогою до батьків, які загалом і не проти допомоги. Проте, все необхідно робити згідно процедури, оформляти документально, фіксувати», — звертається до батьків Мар’яна Вершиніна.
Також активістка наголосила, що невдовзі члении громадської організації і зацікавлені батьки запишуться на прийом до міського голови Руслана Марцінківа, щоб віч-на-віч з'ясувати з ним спірні питання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:19, 12 січня
10:32, 2 січня
5
11:50, 4 січня
live comments feed...