19:20, 13 січня 2017 р.
Де і коли франківчанкам варто купувати хутряні вироби?
Наважуючись поповнити свій гардероб шубою, кожна жінка замислюється, а коли ж краще її купувати? Ви мабуть вже помітили, що в інтернеті є багато інформації про те, що шуби вигідно купувати весною, мовляв у несезон розпочинаються спокусливі розпродажі на вироби з хутра. Можливо десь цей закон і діє, але тільки не для регіону, де ціле місто — чи не суцільна фабрика з пошиву хутряних виробів...
Щоб розібратися, коли і де, не так дешевше, як варто, купувати хутро, журналіст 0342.ua звернувся до тисменичанки, яка кілька років пропрацювала в хутровій індустії і знає всі підводні камені у цьому бізнесі.
Дурний платить двічі
"Купувати шубу вигідно весною". З такими і схожими заголовками статтями рясніє інтернет. І що не дивно, така інформація з'являється у мережі наприкінці зими та весною. І де? А на сайтах хутрових магазинів. Таким чином маркетологи намагаються заманити покупців у хутрові салони у "не сезон". Але чи справді "вигідно"? Та не зовсім. Бо, як правило, весною залишаються шуби, які не розпродали восени-взимку. Це переважно шуби великих розмірів, або з браком. І знижки на них "міфічні". Це коли перед розпродажем ціни завищують. А ще в цей час, під впливом ейфорії "SALE", тим хто не зовсім тямить у хутрах, можуть продати взагалі неякісний товар.
Коли вигідно купувати хутро прикарпатцям?
Для нашого ж регіону, а саме Івано-Франківська та області, найвигідніше купувати хутро у період з жовтня по грудень: у наявності є всі розміри, вибір великий і можна торгуватися, бо шуби потрібно продати. Це пояснюється тим, що після новорічних свят виробники закуповують нові шкіри. А з кожним роком долар росте, відповідно дорожчає сировина і сам виріб. Тисменицькі кушніри починають скуповувати шкірки в січні-березні. Як правило, шкіри везуть з Польщі. А нашивають — з квітня по вересень.
Де, в яких лісах, ховається такий таємничий звір з настільки загадковою назвою
Яке хутро варто купувати франківкам?
Найкраще купувати вироби блочного пошиву, тобто ті, які шиють з цільних шкір. Так, зараз дуже стильні клаптикові шуби поперечного пошиву. Зазвичай це норка і виглядає дуже ефектно. Але, відповідно і більше швів у цьому виробі. А чим більше швів на шубі, тим більше вона продуває, рветься і її постійно потрібно реставрувати.
Для нашого регіону і клімату найкраще підходять вироби з нутрії. Вони як парасольки — не вбирають воду і дуже теплі й практичні. Їх можна одягати і на дощ, і на сніг. Ще дуже гарно носиться каракуль та норка. Найменш практичний — кролик. У нього дуже тоненька шкірка і швидко протирається хутро — вже за 2-3 роки носки. Відповідно, він і найдешевший. Найдорожче хутро — норка, шиншилла та соболь.
нутрія
(нутрія)
Приблизна вартість шуби з норки від $1000. Ціна залежить від довжини та фасону. Ціна на шубу з соболя в середньому $3000, вироби з каракуля — від $500, нутрії — від $300, а найдешевший кролик — від $150.
норка
(хутро норки)
Хутро міфічних тварин
Кажуть, що найтепліше хутро — мутона. А хто такий мутон? І де, в яких лісах, ховається такий таємничий звір з настільки загадковою назвою? Як розповів один з місцевих виробників, мутон це насправді відома усім овчина, яка оброблена спеціальним способом і пофарбована у потрібний колір. Щоб отримати такий м'який матеріал, шкіри обробляють формаліном, завдяки якому кожен волосок «консервується» і стає стійким до погодних умов. Шкіри, з яких роблять мутон, привозять з-за кордону, в основному з Австралії чи Китаю. А ціна на шубу з мутона стартує від $500.
"Китайці взагалі вміють робити з однієї шкірки дві. Вони на спеціальному барабані розтягую шкіру до подвійного розміру. А така шуба вже не триматиме тепла і носитиметься гірше", — розповідають тисменицькі хутровики.
(шуба з мутона)
Бобрик. Ще один загадковий "звір". Адже це не бобер. Вироби з бобра зустрічаються у магазинах не часто. Хутро бобра дуже дороге і носиться досить довго, не втрачаючи вигляду. А під так званим «бобриком» у хутрових магазинах продають кролика. Але особливої породи — рекс-королівський. Через своє коричневе забарвлення хутро схоже з хутром бобра, а шовковистістю — з шиншиллою. Проте, зношуються такі вироби швидко, а коштують не дешево.
"Це такий маркетинговий хід. Той, хто не розбирається у хутрі, думає, що бобрик — це той самий бобер. І таким клієнтам виріб з кролика можуть продати за 500 — 1000 доларів США. Везуть такі хутра зазвичай з Китаю", — розповідає працівниця хутрового салону в м. Тисмениця.
(шуба з бобрика)
Де купувати шуби іванофранківцям?
Найкраще франківцям купувати хутряні вироби у тисменицького виробника. Так і ціна буде дешевшою, аніж купувати через посередника, і ви отримаєте гарантію. А в разі чого, зможете дати виріб на реставрацію. У Тисмениці шиють зазвичай вироби з норки, чорнобурки та каракуля. З чорнобурої лисиці — коміри та жилетки. Якщо купувати шуби за кордоном, то безумовно, найкраще їхати у Грецію. Там дуже якісні хутряні вироби, які дуже добре і довго носяться. Часто тисменицькі кушніри везуть з Греції шуби б/в, реставрують їх, приводять до ошатного вигляду та продають як новий, готовий виріб. Ціни та таке хутро не відрізняється від вітчизняних, а якість — дуже хороша.
У Тисмениці взагалі, що не хата, то "цех з пошиття шуб"
У франківських магазинах зазвичай продають вироби привезені з Китаю. Щоправда є у Івано-Франківську салон хутряних виробів, власником якого є грек і там продають справді якісні шуби. А на ринку, що по вул. Новгородська можна придбати вироби від приватних виробників, які шиють на дому, знову ж таки у Тисмениці.
"У Тисмениці взагалі, що не хата, то "цех з пошиття шуб". Фабричні хутра шиють на Тикаферлюксі. Всі решта — це міні-ательє у приватних будинках. Але якістю пошиву нічим не поступаються фабричним. Як правило у таких "ательє" працюють швеї, які ще у радянські часи працювали на тисменицькій фабриці пошиття хутрових виробів", — розповідає працівниця хутрового салону.
Тож, живучи поряд з "містом хутра", нерозумно було б купувати хутряні вироби у посередника чи привезені з далекого Китаю...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...