• Головна
  • Радіочастотні сигнали від мобільного зв'язку не збільшують ризик захворювання на рак
Здоров'я
09:51, 31 жовтня 2016 р.

Радіочастотні сигнали від мобільного зв'язку не збільшують ризик захворювання на рак

Здоров'я

На території Івано-Франківської області розміщено 731 базових станцій (БС) мобільного зв’язку. Основні оператори це ПрАТ "Київстар", ПрАТ "Водафон"(МТС), ТОВ "Астеліт" та інш. Аналіз звернень громадян до ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" свідчить про стурбованість населення питаннями встановлення і експлуатації базових станцій (БС) мобільного зв’язку та впливу електромагнітного випромінювання на здоров’я людини.

Слід зазначити, що розміщення, проектування, будівництво, експлуатація БС здійснюється згідно Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань № 239-96. Цими ж правилами передбачено виготовлення санітарних паспортів на радіотехнічні об’єкти, які поновлюються кожні 5 років або при реконструкції об’єкту.

При вводі об’єкту в експлуатацію або при поновленні санітарного паспорту проводяться вимірювання щільності потоку електромагнітної енергії, гранично-допустимий рівень (ГДР) якої становить 2,5 мкВт/см2. Крім цього, вказані вимірювання проводяться на звернення громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств та установ. За період 2014-2016 року перевищень ГДР щільності потоку електромагнітної енергії на території області від БС не фіксувалось.

За період 2014-2016 року перевищень гранично-допустимого рівня щільності потоку електромагнітної енергії на території області від базових станцій не фіксувалось

Слід також зазначити, що в Україні вказаний ГДР набагато жорсткіший, ніж норми, встановлені іншими країнами. Так в країнах СНД цей рівень становить 10 мкВт/см2 , в країнах Скандинавії — 100 мкВт/см2. Дозволяється встановлювати БС на громадських і житлових будинках, якщо сумарний рівень електромагнітного випромінювання не буде перевищувати ГДР.

Протягом останніх 20 років ВООЗ проводяться дослідження щодо потенційного взаємозв’язку між роботою радіочастотних передавачів та виникненням раку. У результати цих досліджень не було отримано фактичних даних, які підтверджують, що вплив радіочастотних сигналів приводить до збільшення ризику захворювання на рак. Більш того, доведено, що чим краще покриття території базовими станціями, тим менший негативний вплив на людину випромінювання від самого телефону.

"Проте, необхідно пам’ятати, що мобільний телефон призначений саме для зв’язку, а не для обміну важливою інформацією або довгих дискусій. Також радимо дітям і підліткам обмежувати тривалість використання телефонів", — наголошують в установі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #мобільнийзв'язок #вплив #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...