Бувалі мандрівники не дивуються такій назві, адже знають, що назва – це повне відображення того, який зовнішній вигляд у цієї вершини. Ці унікальні кам'яні насипи, звичайно ж, природного походження подібні до велетенських готичних веж. Варто зазначити також, що знаходяться вони на висоті понад 1800 м. Скупчення кам'яних насипів утворюють коридори та вражають людське око понад 40 метровою висотою кожної із брил, інформує KARPATY.LOVE.
Гора Шпиці, масив ЧорногораГора Шпиці – частина Чорногірського масиву, яка знаходиться у напрямку на північ від головної частини хребта. Вершина утворилася внаслідок зледеніння у давні часи. Шлях до вершини надзвичайно приємний, адже встелений травами та кущовими рослинами. До речі, тут росте велика кількість чорниць і якщо потрапити у сезон, то можна суттєво запастися потрібними вітамінами. Сезон розпочинається у місяці липні та триває аж до осені.
З вершини можна побачити надзвичайні красоти автентичного карпатського краю. Відкривається масштабна панорама на гірський масив Чорногора, а ліворуч можна розгледіти Бребенескул та Вухатий Камінь, також і поселення Дземброня й низку відомих українських вершин – Говерлу, Туркул та Петрос. Побачене вразить назавжди!
Масив Чорногора, гора ШпиціВисоко у горах беруть свій початок джерела, які йменуються Гаджинськими водоспадами. Вони не є великими, але чиста мов сльоза вода заворожує та наповняє. До речі, це місце не користується великою популярністю серед туристів, оскільки знаходиться не поруч з стежкою, котра веде хребтом. Тут можна зустріти пастухів, у яких розпитатися про особливості краю та життя у ньому.
Зазвичай тут комфортно та затишно. Але якщо здіймається вітер на Чорногорі, то сюди збираються дощові хмари з грозою, тому погода стає у рази гіршою від тої, яка може бути зовсім поруч. Може здатися, що камінь притягує зливи. Однак, саме у таку непривабливу погоду це місце набуває ще більшого шарму та загадковості.
Маршрут на гору Шпиці, масив ЧорногораЛегенди про гору Шпиці
Яке ж карпатське місце обходиться без своєї унікальної історії? Ніяке. Згідно з однією – тут знаходиться склеп із тілом Олекси Довбуша. Однак ніхто не може достеменно назвати місце, де похоронено ватажка опришківського руху. Звичайно, що існують ще й інші версії, проте ця є найбільш близькою до правди, адже саме у цих місцях Олекса заповідав своїм товаришам поховати його.
Екстрім на Шпицях
Вперше у 1887 році тут було зведено будівлю, де можна заховатися від дощу та перепочити та встановлено маркування, котре значно полегшує підкорення вершини. Як показує практика, закохані у екстрим неодмінно прагнуть вибратися на величезні скелі. Варто сказати, що дана витівка є надзвичайно небезпечною, оскільки схили дуже гострі та знаходяться на великій висоті. Цінуєте своє життя та спокій близьких – віднайдіть вдалий ракурс, зробіть декілька світлин та не випробовуйте долі. До речі, тут інколи тренуються альпіністи, однак сюди досить важко донести потрібне спорядження, тому здебільшого спортсмени обирають скелі Довбуша.
Українські Карпати, гора ШпиціМаршрути на гору Шпиці
Зійти на Шпиці можна з поселення Бистрець, через урочище Гаджина. А можна ще й зробити це з боку хребта. Запам'ятайте це місце, адже навіть якщо ви не включили його у свій маршрут Чорногорою – воно варте уваги. Можна також відправитися сюди цільово лише для того, щоб піднятися саме на цю вершину. У такому випадку слід рухатися із Заросляка до озера Несамовите, а вже звідти прямувати до Шпиць. Саме сходження не буде надзвичайно складним й нагадуватиме радше ранкову прогулянку, аніж звичне долання гір.
Отже, сюди найкраще дістатися з смт Верховина, а відтак подолати орієнтовно 14 км до поселення Бистрець (варто зауважити, що між поселеннями курсує рейсовий автобус). На превеликий жаль, саме ця частина Карпат не передбачає добирання залізницею, через це автотранспорт – єдина можливість потрапити сюди. Окрім того, сюди можна дістатися з КПП Чорногора або ж із Чорногірського хребта.