Висота над рівнем моря – 2001 м. Круті схили Ребри вкриті криволіссям, а пологі ділянки (південна частина гори) – травостоєм з щучника дернистого та біловуса. Варто знати, що північні та північно-східні схили – це круті скелясті урвища, які спадають вниз. Якщо поглянути на географію цих місць ширше, то на схід від гори Ребра, у розлогому льодовому карі, розташовані невеликі високогірні озера, інформує KARPATY.LOVE.

Чорногірський хребет, вид на гору Ребра (зліва) та Шпиці (праворуч)Вид на г. Ребра (зліва) та Шпиці (праворуч)

На маківці гори росте низка рідкісних рослин, які занесені до Червоної книги України, а саме – сосна кедрова, жовтозілля карпатське, ломикамінь моховидний, насельниця лежача та ще інші.

Вершина з такою промовистою назвою знаходиться у центральній частині Чорногірського хребта, її «сусіди» гори – Туркул, БребенескулГутин Томнатик. Цікаво, що розташована вершина на перетині Івано-Франківської та Закарпатської областей. Найближчий населений пункт – поселення Бистрець.

Чорногірський масив, г. Ребра (2001 м)Гора Ребра (2001 м), масив Чорногора

Маршрути на вершину Ребра та її околиці

Бувалі мандрівники рекомендують розпочати сходження із поселення Видричка, це біля Білої Тиси, трохи західніше Богдана. Дорога проведе попід вершинами Шешул, Петрос аж до самої Говерли. Звідси відкриваються неймовірні краєвиди на Чорногірське середньогір'я, а також на Рахівські гори. Далі вестиме одинока стежина, яка розпочинається біля підніжжя Говерли та в'ється попід її південно-західним схилом до сідловини між Брескулом.

На вершині гори Ребра (2001 м), вид на ГоверлуВид з вершини гори Ребра (2001 м) на Говерлу

Відтак поступово виходимо на гребінь хребта, долаємо вершини Брескул, Пожижевська, Данцеж, Туркул та нарешті Ребра. Після того, як подолали вершину Ребра варто обрати варіант спуску до найвисокогірнішого в Україні озера Бребенескул. Цікаво, що його висота над рівнем моря – 1801 м. До речі, плавніший спуск веде під схилами вершини Бребенескул.

Чорногірський хребет, зимові Ребра (2001 м)Зимова вершина Ребра (2001 м), Чорногірський хребет

Від озера є два можливі варіанти: піднятися знову на вершину гірського хребта, або ж продовжувати рухатись комфортною стежиною, яка проведе верхньою частиною схилів вершин. Таким чином з'являється можливість оглянути краєвиди південних румбів. Далі вирушаємо у сідловину під горою Піп Іван, а відтак гребенем хребта поступово можна вийти на вершину до будівлі обсерваторії. Тут неймовірно!

Далі можна оглянути з усіх сторін Чорну гору та спуститися у сторону Стога зручною стежкою. Як просуватися після спуску – кожен обирає сам! Це залежить від того скільки часу та ресурсів маєте у резерві! Мандруйте, діліться враженнями з усім світом та любіть Карпати, бо це – справжнє, це душа України!

Карпати, вершина Ребра (2001 м)Вершина Ребра (2001 м), масив Чорногора

Розташування:

г. Ребра, Чорногірський масив

Координати GPS:

48.111111124.5577778

Галерея фотографій