Висота над рівнем моря – 2016 м. 
Вершина Гутин Томнатик розташована на території Карпатського біосферного заповідника, площа котрого – понад 53 тис. га. Відома гора Гутин Томнатик як одна із найвищих вершин Українських Карпат й поступається Говерлі всього-на-всього на якихось 40 м. До речі, найвища українська вершина знаходиться зовсім поруч. Сама вершина вкрита субальпійською та альпійською рослинністю. Тут надзвичайно багато рідкісних і реліктових видів. Загалом вершина має свій унікальний полонинно-давньольодовиковий природний комплекс. Гора має декілька витоків гірських рік із кришталево чистою водою. Клімат на горі Гутин Томнатик досить м'який, тому туристи і приїжджають сюди на відпочинок та пошук пригод, інформує KARPATY.LOVE

Цікаво, що назва «Гутин Томнатик» означає «Сивий Верх», і справді взимку гора виглядає «сивою».

Чорногірський хребет, вершина Гутин Томнатик (2016 м)Вершина Гутин Томнатик (2016 м), масив Чорногора

Похід на вершину Гутин Томнатик

Вершина Гутин Томнатик захоплює як досвідчених альпіністів так і туристів-любителів. Щоб помилуватися природними барвами гірського схилу та покупатися в кришталевій воді гірського озера Бребенескул, варто обрати літній період для сходження на гору. В свою чергу зимою «Сивий Верх», вкритий снігом та льодом, зачаровує та принесе незабутні враження. Проте потрібно не забувати, що сходження взимку є складним та вимагає додаткових знань та підготовки. На схилах гір зберігається мінусова температура, яка може опускатися до 25-30 градусів Цельсія. Також сильний крижаний вітер та сніг на схилах і вершині роблять дану подорож небезпечною. Тому підкорювати вершину Гутин Томнатик взимку можуть тільки підготовлені альпіністи з професійним спорядженням.

Похід від озера Бебенескул через вершину гори Гутин Томнатик до озера Несамовите становить приблизно 3 години. За категорією складності в міжсезонний період альпіністи визначають даний схил як 1А.

Панорама із схилів гори Бребенескул на Гутин ТомнатикВид із схилу вершини Бребенескул на Гутин Томнатик

Що ще можна оглянути поруч з вершиною Гутин Томнатик

Наймальовничішим місцем вершини є чудове озеро, яке утворилося внаслідок танення давнього льодовика та вулканічних вивержень. Знаходиться озеро на північно-східному схилі в одній із западин. Озеро називається так як і сусідня вершина у напрямку на схід від Гутин Томнатика – г. Бребенескул. Озеро – неймовірно красивий природній об'єкт, його глибина – 3 м, а висота над рівнем моря – 1800 м.

Озеро оточене зеленими килимами та стрімкими скелями, які утворенні льодовиком понад тисячі років тому. Загалом рослинність представлена рідкісними видами трав та диких квітів. Від весни до осені схили вкриваються кольоровими «килимками», масове цвітіння супроводжується музичним супроводом гірських птахів та теплими променями літнього сонця.

Неподалік також знаходиться вершина Лисина, яку також можна за бажанням підкорити. Знаходиться гора у Закарпатській області в Рахівському районі. Також можна здійснити сходження на урочище Полонина Бребенеска, яке знаходиться у напрямку на південь від вершини. Якщо продовжувати рух у східному напрямку, то є можливість підкорити Бребенескул, а також здійснити сходження на вершину Ребра у північному напрямку.

Вид на гору Гутин Томнатик та озеро БребенескулПанорама на гору Гутин Томнатик та озеро Бребенескул

А також найближчими поселеннями є село Говерла, котре належить до Закарпатської області та Бистрець, Івано-Франківська область.

Сходження на вершину Гутин Томнатик принесе насолоду від споглядання безкраїх вершин Закарпатського краю. Величність гір, які буквально підпирають небо, не залишать байдужими. Старовинні хвойні та листяні ліси, смарагдове гірське озеро, чисте повітря покажуть велич і красу природи Карпат.

Вершина г. Гутин Томнатик (2016 м)На вершині гори Гутин Томнатик (2016 м)

Розташування:

г. Гутин Томнатик, Чорногірський масив

Координати GPS:

48.099546724.5564436

Галерея фотографій