Лижні курорти Прикарпаття

Зима в Карпатах - найкращий час для лижників та сноубордистів. Зимовий відпочинок у Карпатах традиційно асоціюється з лижним спортом. Карпатські гірські схили ідеальні для лижного катання. Цьому сприяють чудові кліматичні умови, часті та рясні снігопади, гарна товщина та стійкість снігового покриву. Відпочинок у Карпатах взимку 2019 подарує найяскравіші емоції. Туристи можуть підкорювати гірські вершини не тільки на лижах та сноубордах, але й на санках та надувних гумових кругах - сноутюбах (ватрушках). Зимовий відпочинок у Карпатах - це також можливість покататися на ковзанах, снігоходах та всюдиходах. Приїжджають у Карпати і ті туристи, які хочуть просто відпочити в горах, милуючись дивовижною красою засніжених вершин та іскристим на сонці снігом. Піші прогулянки, поїздки на запряжених кіньми санях, зимова фотосесія принесуть задоволення будь-якій родині.

Буковель

Буковель кращий гірськолижний курорт України, та має найбільш розвинену інфраструктуру серед гірськолижних курортів.

Місцезнаходження: Знаходиться Буковель на окраїні с.Поляниця (Яремчанської міської ради) в 35 км. від м.Яремче, Івано-Франківської обл.

Основу гірськолижного курорту Буковель складає туристичний комплекс Буковель
Поряд з ТК Буковель межує мікрорайон Урочище Вишня, який є невідємною частиною курорту Буковель.

Далі від мікрорайону Урочище Вишня знаходяться інші мікрорайони(урочища) с Поляниці: Центр, Стаїще, Прелуки, Подина, які мають розгалужену готельну інфраструктуру.

Підйомники(витяги) та гірськолижні траси

Довжина гірськолижних трас Буковеля 60 км., 62 траси (спуски), які обслуговує 16 підйомників (з яких 1 оглядовий) (11-чотирикрісельних, 1-трикрісельний, 1-двокрісельний(№2R), 1-бугельний(№5)).

Всі траси різної складності (сині, червоні та чорні), для початківців, гірськолижників середнього рівня та професіоналів.

  • 20 легких (новачки), сині.
  • 33 середніх (середній рівень), червоні.
  • 8 складних (професіонали), чорні.

Протяжність спусків (трас) – від 300 до 2350 м, загалом більше 65 км трас. Всі обладнані «сніговими гарматами» і з'єднані між собою.

Основні підйомники:

  • на г.Буковель-1R(при вїзді), 2R(центр курорту), 2-оглядовий(центр курорту)
  • на г.Чорна Клева-5 (300м. від центру).
  • на г.Довгу - 12(з г.Чорна Клева перехід)
  • підніжжя Горганського хребта(хребет Маришчек, г.Бабин Погар)
  • 14 (центр Буковеля)

Яремче

Гірськолижний курорт «Яремче» ідеально підходить для тих, хто ще не дуже впевнено катається на лижах. За 2 кілометри від міста знаходяться дві траси, протяжністю 300 (перепад висот 70 метрів) і 200 (перепад висот 30 метрів) метрів.

Працює приватний бугельний підйомник. Є пункти прокату спорядження. Яремче приваблює туристів не тільки мальовничими краєвидами, а й чималою кількістю готелів, які переважно є затишними дерев’яними будиночками на два чи три поверхи. Це дуже зручно для великих компаній, які можуть орендувати будинок цілком. Курорт облаштовано для туристів: тут є колиби, ресторани, кафе, заправки, парковки, більярд, дискотеки, басейни. В Яремчі цікаво відпочивати будь-якої пори року.

Драгобрат

Закарпатська область, Рахівський район, смт Ясіня, курорт Драгобрат.

Як дістатися:

На поїзді до Івано-Франківська, далі на маршрутному мікроавтобусі у смт Ясіня. В Ясінях на автомобілях підвищеної прохідності до Драгобрату (14 км).

Полонина Драгобрат – найвищий гірськолижний курорт Українських Карпат.

Драгобрат ще називають «Карпатська Сибір», так як сніг може лежати з листопада до травня, що є ідеальним місцем відпочинку як для екстремалів так і для початківців.

Розташування– у підніжжі карпатських гір Стіг (1705 м.) і Близниця (1884 м.) в 10 км. від смт.Ясіня.
Гірські озера – Івор, Герешаска, Апшінець, Ворожеска

Драгобрат по праву вважається одним із кращих гірськолижних курортів України, справжнім раєм для екстремалів - лижників та сноубордистів. Для любителів зимового відпочинку гірськолижні тури на Драгобрат починаються вже з листопада і продовжуються аж до травневих свят, чому сприяє стійкий сніговий покрив.

Гірськолижні траси.

1. «Вершина Карпат» - крісельний, 1250 м., ретрак.
2. «Карпатська чайка» - крісельний, 1500 м., ретрак.
3. «Вершина Карпат» - бугельний, 800 м., ретрак.
4. «Драгобрат – 1» - бугельний, 1000 м., ретрак.
5. «Драгобрат – 2» - бугельний, 800 м.ретрак.
6. «Оаза» - бугельний, 800 м.ретрак.
7. «Вершина Карпат»,«Оаза»«Драгобрат » - для початківців.

Косів

Районний центр Косів більш відомий своїм сувенірним ринком. Адже в містечку працює інститут прикладного та декоративного мистецтва зі своїм музеєм і магазинчиком де продають шедеври народної творчості

На протилежному від центру міста березі річки Рибниця стоїть стара дерев’яна церква Святого Василія Великого, побудована в 1895 році. Трохи далі, біля окружної дороги, починається Національний парк «Гуцульщина». На його території, на схилах гори Михайлівка, облаштована гірськолижна траса протяжністю 1200 м. Наверх лижників витягує бугельний підйомник – патріархальне, зате надійне і дешеве рішення. Відповідно, сніг – тільки природний. Але не думайте зверхньо, що ця гірка для новачків. Навпаки, вона підійде любителям фрірайду. Купини і невисокі пагорки на швидкості перетворюються на мінітрампліни. Розслабитися можна тільки в самому низу. Заодно і відігрітися. У підстави гори знаходяться прокат лижного спорядження, медпункт і кафешка.

Шешори

По інший бік Національного парку «Гуцульщина», в 13 км від Косова, знаходиться не менш відомий курорт Шешори. Сюди їдуть, щоб помилуватися Сріблястими водоспадами на річці Пістинь.

Курорт Шешори залучає своїх гостей різними варіантами активного відпочинку. Сюди приїжджають кататися на лижах, сноуборді, санях та снігоходах. А мальовничі краєвиди Карпатських гір не втрачають свою привабливість навіть в проміжні сезони року. 

Не забуті і лижники. На схилі гори Пасічна обладнано декілька трас довжиною від 700 до 1500 мм. На вершину доставляє старенький, але як і раніше робочий бугельний підйомник. Спуски тут досить пологі, але рясніють невеликими трамплинчиками. Перепад висот – всього 150 м. Снігових гармат і освітлення тут теж не побачиш. Зате трасу обслуговує ратрак. Є пункти прокату спорядження. Вибрати, де поїсти і переночувати, теж можна без проблем. Тільки подбати про це слід заздалегідь.

Лижні траси:

  • лижна траса №1 довжиною 1500 метрів;
  • лижна траса №2 завдовжки 800 метрів;
  • лижна траса №3 довжиною 700 метрів;
  • саночна траса довжиною 500 метрів. 

Сокільське

Якщо поїхати від Косова в сторону Чернівецької області, то за якихось 15 км на березі Черемоша зустрінеться село Тюдів. Головною його пам’яткою є стометрова Сокільськім скеля, що стоїть на березі. А на схилах однойменної гори прокладені кілька трас. Центром курорту стала база «Сокільське», чиї господарі взяли під нагляд і гірськолижну трасу.

Спуски розташовані у вигляді гігантської літери V. Менше крило (800 м) віддано початківцям і любителям. Їх обслуговує бугель. Для професіоналів прокладена півторакілометрова швидкісна траса, куди веде крісельний підйомник.

Схили гірськолижного курорту «Тюдів», завдяки постійній роботі снігових гармат і ратрака, завжди перебувають у хорошому стані.

Переваги курорту

  • 1 червона траса (ще одну червону трасу готують до запуску);
  • 1 синя траса;
  • 1 зелена траса; сноутюбінг;
  • 1 крісельний підйомник;
  • 1 бугельний підйомник; освітлення спусків;
  • пункт прокату спорядження; індивідуальні заняття з інструктором.

Верховина

Щоб потрапити в саме серце Карпат, потрібно їхати по вузькій гірській дорозі в Верховину. Селище розташоване на висоті 620 м над рівнем моря в долині Чорного Черемоша. Над ним піднімаються гори Мазурка – 1025 м, Синиця – 1186 м, Біла Кобила -1473 м і, нарешті, Піп-Іван – 2020 м. На вершині останньої досі стоїть «Білий слон» – руїни старої польської обсерваторії.

Останні десятиліття район активно розвиває лікувально-оздоровчий туризм, адже в околицях Верховини більше сотні джерел мінеральних вод. А ще тут найчистіше гірське повітря і густі смерекові ліси. Але і покататися все-таки є де.

Гора Пушкар прихистила трасу довжиною 380 м. Ширина спуску – від 20 до 60 м при перепад висот 72 м. Обслуговує трасу бугельний підйомник.

У сусідньому селі Ільці розміри і характер траси серйозніші. Протяжність її – до 700 м. Ширина – від 30 до 40 м.

Ворохта

Відоме туристичне селище знаходиться на шляху до єдиного в цій частині Карпат перевалу. Серед його пам’яток – дерев’яний храм Різдва Богородиці XVII століття. Цікаві два старих австрійських кам’яних арочних мости, споруджені в 1895 році при будівництві залізниці Станіслав (Івано-Франківськ) – Яремча – Ворохта – Рахів. Довжина меншого становить 100 м, і він досі працює. Другий витягнувся на 130 м і вважається одним з найдовших кам’яних залізничних мостів в Європі.

У минулі роки Ворохта була одним з провідних гірськолижних курортів. На сьогодні залишилася одна траса середньої складності на горі Пушкар протяжністю 500 м, зате зі швидкісним бугельним підйомником довжиною 450 м. Є снігові гармати та ратрак.

Яблуниця

Яблуниця – це майже Буковель. І до виникнення останнього фактично була головним гірськолижним центром Івано-Франківщини. Багато хто називає це селище «приватним сектором Буковеля». Адже до модного курорту звідси рукою подати.

Навколо села піднімаються гори Довгий Грунь (971 м), Діл (1045 м), Щербань Верх (1067 м) і Перехрестя (1091 м) – зі спусками. В основному вони прокладені по схилах гір Микулинка, Коза і Дол.

Основні траси:

«Чешка», протяжність 900 м, перепад висот 280 м; «Динамо-1» (колишня «Львівська»), протяжність 900 м, перепад висот 280 м; «Кооперативна» (колишня «Динамо-2»), протяжність 860 м, перепад висот 250 м; «Млинці», протяжність 400 м, перепад висот 150 м; «Корова», протяжність 200 м; «Коза», протяжність 650 м. Обслуговуються вони бугельними підйомниками різної довжини. Називати Яремче гірськолижним курортом язик не повертається. Це насамперед ворота Карпат і один з найбільших туристичних центрів, в якому є що подивитися. Наприклад, водоспад Пробій на річці Прут в центрі селища. Є ще один водоспад «Дівочі сльози» знаходиться неподалік на річці Жонка. І, зрозуміло, скелі Довбуша.

Вишків

Село розташоване по іншу сторону хребта в Долинському районі на висоті 930 м над рівнем моря. Через село проходить автомобільна траса Долина – Міжгір’я. Є тут дві траси: одна на горі залом (довжина 1 тис.м), друга – на горі Черемшина (350 м). На заломує піднімає бугельний витяг довжиною 1 тис.м. На горі Черемшина встановлений бугель довжиною 400 м.

Всього гірських трас тут обладнано цілих три: дві для спортсменів середнього класу і одна складна - для професіоналів та любителів екстремального спуску. Траси знаходяться на висоті 1000 і 350 метрів. Спуск високої складності знаходиться між ними, його протяжність трохи більше 1000 метрів. До обох висот обладнані два спеціальних бугельні витяги. Перепад висоти при підйомі 350 метрів становить 150 метрів, при підйомі на 1000 метрів - перепад 300 метрів. Перевагою цих місць є відмінна ширина трас, яка дозволяє не створювати черг і скупчення лижників. Кути повороту на спуску дуже зручні для швидкого та ефективного ковзання.

Відгуки та коментарі