16:38, 13 лютого 2015 р.
Український дипломат розповів, чого хотіла досягти в Мінську Росія
Росія в ході переговорів у Мінську 11-12 лютого дотримувалася стратегії знищення мінських домовленостей від вересня минулого року з метою укладення нових угод, більш для себе вигідних.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.
«Росія не хотіла ні Мінська, ні переговорів, ні домовленостей. Стратегія полягала в знищенні мінських угод і створенні нового, більш вигідного формату. Зірвати зустріч чужими руками Росія не змогла і мінські угоди підтвердила», - повідомив він.
Дипломат розповів, що тактика Росії на переговорах полягала в тому, щоб виснажити переговірників. За його словами, президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель, які брали участь у переговорах, «не забудуть цю ніч і винуватця їх мук».
Росія не хотіла ні Мінська, ні переговорів, ні домовленостей. Стратегія полягала в знищенні мінських угод і створенні нового, більш вигідного формату
Посол також повідомив, що незважаючи на наполегливе бажання Росії відмовитися від згадки в угодах про відновлення контролю України над кордоном, цей пункт все ж з'явився в підсумковому документі. Також Москві не вдалося домогтися появи в його тексті слів «автономія» і «федералізація».
За словами Кулеби, Росія на переговорах також «непрозоро натякала на свій успішний досвід» по врегулюванню в Чечні на основі Хасав'юртівських угод. Однак інші сторони не дозволили «протягнути в текст навіть натяк» на це.
Крім того, розповів дипломат, Росія вимагала від України прийняття нових законів щодо так званих «ДНР» і «ЛНР» і не хотіла участі ОБСЄ у спостереженні за проведенням виборів на території неконтрольованої владою. Нічого з цих ініціатив у документі відображено не було.
«Росія нав'язувала думку про те, що Дебальцеве розгромлене і всім краще відразу здатися - у військовому і політичному сенсі. Дебальцеве під нашим контролем і перелом в переговорах на цьому ґрунті не настав», - також повідомив дипломат.
Росія також не хотіла прийняття окремого документа лідерів країн «нормандської четвірки», в якому були б її зобов'язання з підтримки заходів, прийнятих Тристоронньою контактною групою.
«Причина - ніякої особистої відповідальності ВВП за події. В останньому ривку Росії вдалося лише перевести ситуацію з формату підписання в формат підтримки документа. Але спільна заява є і відповідальність є», - повідомив посол.
М'яз треба накачати, щоб права качати
Тим часом, Кулеба визнав, що незважаючи на успіх української делегації на переговорах, Київ все ж пішов на певні поступки. При цьому Україна не перейшла червоних ліній.
«Могло бути краще? Могло. А могло бути гірше? Могло. Чому ми не добилися повної і беззастережної капітуляції ворога? Тому що наша армія і економіка тримаються виключно на героїзмі. М'яз треба накачати, щоб права качати», - резюмував дипломат.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
10:30, 2 січня
live comments feed...