
22:41, 27 березня
"Жахлива хвороба почала підстерігати українців, інфекція вражає мозок і веде до біди": під загрозою діти і дорослі, буде лихо

Волога та тепла весна - ідеальна для розмноження кліщів. Оскільки незабаром розпочнеться сезон пікніків, лікарі попереджають про небезпеку зараження кліщовим енцефалітом і кліщовим бореліозом, відомим ще як хвороба Лайма.
Як інформують "Подробиці", це досить небезпечні захворювання, яке без належного лікування може призвести до проблем зі здоров'я, попередив в ефірі телемарафону "Єдині новини" голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики МОЗ України, лікар дитячий інфекціоніст Федір Лапій.
"Зазвичай мова йде про дві хвороби, які можуть передавати кліщі. Це кліщовий енцефаліт і кліщовий бореліоз. Їх часом плутають.
Кліщовий енцефаліт - це вірусна інфекція, яка зустрічається у всіх регіонах України. До рашистської агресії єдиний регіон, де не зустрічалася, це була Луганська область. Більш популярним регіоном для кліщового енцефаліту є Полісся та Карпати. Кліщі можуть кусати і заражати вірусом, у деяких людей, це буде проявлятися, як ураження нервової системи.
Інша інфекція - кліщовий бореліоз або хвороба Лайма. Тут інфекція зумовлена бактерією, яка може бути в кліщі. Кліщ, коли кусає, заражає нас. Це проявляється кільцеподібним ураженням на шкірі, почервонінням. Це ранні прояви бореліозу...
Є певні критерії, що передача інфекції від кліща відбулася. Зазвичай це прикріплення кліща понад 24 години. Чим більше кліщ перебуває у присмоктаному вигляді, тим більше шансів, що збудник передасться. Такі ризики є низькими, якщо прикріплення відбулося нещодавно.
В Україні дуже популярним є везти кліща на дослідження в лабораторію, чи він інфікований. Насправді цього робити не потрібно...
Вакцини від бореліозу на сьогоднішній день не існує. Вона свого часу була створена та перевірена у США, показала високу ефективність та безпеку, але вона не була включена до календаря щеплень. І компанія просто припинила її виробляти.
Зараз розробляються більш іноваційна вакцина проти бореліозу. Їх створюють таким чином, щоб місце укусу боліло, і ви одразу помічали кліща. І щоб імунізувати самих кліщів, аби ваша кров, коли він її п'є, нейтралізувала борелії.
Від кліщьового енцефаліту вакцина існує. Її планово використовують, наприклад, в Австрії. В Україні вона зареєстрована, але на жаль, її зараз немає", - розповів Федір Лапій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
"Маленький синочок знатиме батька лише із світлин": на війні загинув 40-річний прикарпатець (ФОТО)
На щиті
18:07
28 березня
16:26
28 березня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:59, 20 березня
11:37, 28 березня
12:29, 22 березня
11:32, 28 березня
live comments feed...