• Головна
  • Дострокове звільнення з війська: хто може залишити службу через сімейні обставини
12:45, 28 лютого

Дострокове звільнення з війська: хто може залишити службу через сімейні обставини

Дострокове звільнення з війська: хто може залишити службу через сімейні обставини

Під час воєнного стану в Україні військовослужбовці можуть бути звільнені з військової служби за сімейними обставинами. Це передбачено законодавством, однак процес звільнення має низку бюрократичних перешкод, з якими часто стикаються військові. Адвокатка розповіла, які документи необхідні для звільнення та які є шляхи отримання відстрочки.

Згідно з нововведеннями в законодавстві, звільнення військовослужбовців за сімейними обставинами можливе у разі, коли вони повинні доглядати за близькими родичами. Зокрема, йдеться про догляд за батьками, батьками дружини або чоловіка, або іншими членами сім'ї другого ступеня споріднення, якщо немає інших родичів, які могли б виконати ці обов'язки.

Як отримати дозвіл на звільнення?

  • Військовослужбовець може подати рапорт до свого командира. Якщо у рапорті буде підтверджено необхідність догляду за родичами, командир відправить запит до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб отримати відповідний акт обстеження сімейного стану.
  • Якщо військовослужбовець не може самостійно подати запит, то родичі, які потребують догляду, можуть звернутися до ТЦК. Це дозволить отримати відповідне обстеження сімейного стану.

Одним із ключових документів для звільнення є акт обстеження сімейного стану військовослужбовця. У ньому вказується, що військовий має родичів, які потребують догляду, і що інших людей, здатних виконати ці обов'язки, немає. Проблема полягає в тому, що на сьогодні існує певна нестабільність у процедурі отримання цього акту.

Згідно з положенням, сімейний стан перевіряється за зверненням командира або безпосередньо родичів. Але законодавство не передбачає чіткої процедури для цього, що часто призводить до відмов та затримок.

У разі відмови у звільненні можна подати скаргу до вищого командування, Міністерства оборони, військового омбудсмена або Центру управління захисту прав військовослужбовців. Це допоможе прискорити процес і вирішити питання, якщо вам необґрунтовано відмовили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #військо #захист #питання #звільнення #документи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...