• Головна
  • Новий виклик для медицини: як змінюється мобілізація лікарів
12:01, 14 лютого

Новий виклик для медицини: як змінюється мобілізація лікарів

Новий виклик для медицини: як змінюється мобілізація лікарів

В умовах загальної мобілізації та воєнного стану в Україні питання залучення медичних працівників до Збройних сил стає все більш актуальним. Попри те, що раніше всі медики підлягали 100% бронюванню, уряд запроваджує механізм їхнього часткового розбронювання. Тому МОЗ дало роз'яснення.

Раніше Кабінет Міністрів України постановою №36 від 14 січня 2025 року дозволив бронювати всіх медичних працівників, які працюють у державних та комунальних лікарнях, центрах крові, а також у закладах судово-медичної експертизи. Це рішення було обґрунтоване тим, що 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме у цивільних лікарнях.

Однак зараз, коли потреба у військових медиках на фронті зростає, уряд ухвалив рішення змінити цю політику. Відтепер окремих фахівців можуть мобілізувати до ЗСУ, якщо у цьому буде необхідність. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що цей процес повинен бути зваженим, щоб не паралізувати цивільну медицину.

Механізм розбронювання буде запущено у кілька етапів:

  • Запит від Міністерства оборони та Командування Медичних сил ЗСУ щодо потреби у конкретних спеціалістах.
  • МОЗ у співпраці з департаментами охорони здоров’я аналізуватиме, чи можна відправити цих лікарів на службу, не порушуючи роботу цивільної медицини.
  • Медичні заклади формуватимуть подання через портал "Дія" згідно з новими правилами бронювання військовозобов’язаних.
  • Після розбронювання фахівці підлягатимуть мобілізації із призначенням на військові медичні посади.
  • З мобілізованими лікарями укладатимуть контракти строком на 1 рік.

Рішення викликає занепокоєння серед працівників медичної сфери. В Україні і без того спостерігається нестача лікарів, а додаткова мобілізація може ще більше погіршити ситуацію.

"Нам важливо забезпечити баланс між потребами армії та необхідністю підтримувати ефективну роботу цивільних лікарень. Жодне рішення не повинно залишати тил без медичної допомоги", — зазначив Віктор Ляшко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #міфи #дікарі #призов #лікарня #контракт #нестача
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...