• Головна
  • Морква за ціною авокадо? Що відбувається з овочами в Україні
13:02, 5 лютого

Морква за ціною авокадо? Що відбувається з овочами в Україні

Морква за ціною авокадо? Що відбувається з овочами в Україні

У 2025 році в Україні спостерігається зростання виробництва популярних овочів, що є результатом адаптації аграрного сектору до нових умов та стимулюванням з боку зростання цін на овочеву продукцію.

Збільшення виробництва овочів

За даними Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», у 2023 році посівні площі під овочеві культури в центральних та західних регіонах України зросли, що дозволило компенсувати втрати виробництва овочів на 10%, а у 2024 році — ще на 6%. Це стало можливим завдяки переміщенню аграріїв з південних регіонів та переходу на нові районовані культури.

У 2025 році планується подальше збільшення площ вирощування овочів для забезпечення внутрішніх потреб у межах 1,8-2 млн тонн. Зокрема, площі під овочі борщового набору у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Закарпатській, Чернігівській, Одеській, Полтавській та інших областях планується довести до 37-40 тис. га. Для теплолюбних культур, таких як перець, баклажани, томати, кавуни та дині, у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Кіровоградській та Черкаській областях площі вирощування планується збільшити до 25-26,5 тис. га.

Динаміка цін на овочі

Станом на початок 2025 року, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, ціни на більшість видів овочів зросли. Найбільше подорожчали капуста, морква та яблука. Капуста за рік подорожчала втричі через зниження обсягів виробництва та невисоку якість продукції. Гуртові ціни на моркву зросли майже в 2,6 раза і досягли 26 грн/кг. Яблука подорожчали в середньому на 79% і зараз продаються оптом по 25-28 грн/кг.

За іншими ключовими позиціями відзначалося таке зростання цін: перець солодкий і виноград – 20%, картопля – 30%. При цьому ціни на цибулю і тепличні помідори за рік не змінилися, а тепличні огірки подешевшали за рік у середньому на 5%. Найбільш суттєво – на 8% знизилися оптові ціни на банани.

Експерти прогнозують, що у першій половині 2025 року ціни на овочі можуть зрости ще на 10-15%, залежно від категорії товару. Зростання цін на овочеву продукцію стимулюватиме український агробізнес до нарощування обсягів виробництва. Активно споруджуються овочесховища для зберігання продукції, що сприятиме стабілізації ринку та забезпеченню внутрішніх потреб країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціна #овочі #зростання #вартість #україна #динаміка #ціноутворення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...