• Головна
  • Спеціалісти розповіли, чи є метапневмовірус на Прикарпатті
12:08, Сьогодні

Спеціалісти розповіли, чи є метапневмовірус на Прикарпатті

Спеціалісти розповіли, чи є метапневмовірус на Прикарпатті

Протягом останніх днів, увага українців все більше прикута до метапневмовірусної інфекції, перші випадки якої вже зареєстровано і в Україні. То що ж являє собою цей вірус, чи варто його боятися і як себе вберегти від нього?

Епідеміологиня відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Калуського районного відділу ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ” Наталія Вашкевич розповіла Інформатору про особливості інфекції, симптоми та профілактику.

“Метапневмовірус людини (HMPV) вперше виявлений та описаний у 2001 році в Нідерландах. Він поширений на всіх континентах, на що вказують результати досліджень”, — зазначає фахівчиня.

За даними Центру громадського здоров’я, в Україні фіксується циркуляція HMPV серед населення. Станом на 5 січня 2025 року його виявлено у 14 осіб, з них віком 0-4 роки — 2 особи, 5-14 років — 7 осіб, 30-64 роки — 4 особи та віком 65 і старше — 1 особа. подібна ситуація спостерігалась і в минулому епідемічному сезоні 2023-2024 років.

“Протягом цього та попереднього епідсезону не зафіксовано жодного летального випадку внаслідок інфекції спричиненої метапневмовірусом — всі хворі отримали медичну допомогу та одужали”, — наголошує Наталія Вашкевич.

Яка ситуація в Калуському районі?

Станом на 9 січня поточного року в Калуському районі не зареєстровано жодного випадку метапневмовірусної інфекції. Від початку грудня 2024 року ведеться щоденний моніторинг захворюваності на ГРВІ та грип. В цілому епідситуація по Калуському районі залишається стабільною. За грудень 2024 року випадків грипу та COVID- 19 не реєструвалося. За 1-й тиждень 2025 року зареєстровано 454 випадки ГРВІ (в тому числі 284 — діти до 17 років) та 1 випадок COVID-19.

Розповіла епідеміологиня і про особливості інфекції:

“Для метапневмовірусу характерна сезонність, як і для інших вірусів респіраторної групи. Однак циркуляція HMPV починається переважно взимку і триває до весни.

Ця інфекція здебільшого перебігає легко, але інфікування HMPV у літньому віці, на тлі супутньої патології, призводить до збільшення тяжкості захворювання. Інкубаційний період становить від 3 до 6 днів”.

Вірус значною мірою поширюється при близькому контакті з інфікованою людиною (повітряно-краплинним шляхом). Хоча HMPV може заразитися будь-хто, у групу підвищеного ризику входять:

новонароджені; діти до 5 років; люди старше 65 років; люди з астмою, які вживають стероїди, з хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ), з імунодефіцитами внаслідок ВІЛ, злоякісних новоутворень, або ті, хто переніс трансплантацію органів.

Які симптоми?

У переважній більшості випадків симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, підвищена температура. У порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше, проте інколи викликає такі ускладнення як: бронхіоліт, пневмонія, круп і загострення астми.

Профілактика

Специфічної профілактики метапневмовірусу не існує. Неспецифічна профілактика включає такі ж заходи як і при інших ГРВІ:

  • регулярно мийте руки з милом;
  • уникайте контактів із хворими людьми;
  • дотримуйтесь етикету кашлю (прикривайте рот серветкою чи згином ліктя);
  • періодично провітрюйте приміщення. дотримуйтесь збалансованого харчування та при необхідності приймайте вітамінні комплекси.

Наталія Вашкевич наголошує: всі вірусологічні лабораторії регіональних центрів контролю і профілактики хвороб МОЗ України забезпечені тест-системами для виявлення метапневмовірусу та проводять епіднагляд протягом року, в тому числі під час епідсезону.

Станом на сьогодні тенденції до розвитку спалаху спричиненого метапневмовірусом на території України не спостерігається. Тому довіряйте виключно перевіреній інформації з офіційних джерел, а за перших симптомів застуди звертайтесь до Вашого сімейного лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#метапневмовірус #китай #ситуація #застуда #.ознаки #пандемія #контроль #вооз #прикарпаття #випадки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...