13:45, 4 грудня 2024 р.
4 грудня: яке сьогодні свято та яких традицій варто дотримуватись
Сьогодні, 4 грудня, весь православний світ вшановує святу великомученицю Варвару.
Свята великомучениця Варвара жила у III-IV століттях у Малій Азії. Вона походила зі знатного язичницького роду і була вихована батьком Діоскором, який тримав її під суворим наглядом через її красу. Дівчина виростала в ізоляції, замкнена у вежі, але милуючись величчю природи, почала задумуватися про творця світу. Вона відмовилася вірити в дерев’яних і золотих ідолів, яким поклонявся її батько.
Згодом Варвара познайомилася з християнами і прийняла хрещення, що стало для неї початком шляху до істинної віри. Коли Діоскор дізнався про її навернення, він жорстоко катував доньку, а пізніше особисто стратив. Передання свідчить, що за цей вчинок батька спіткала кара Божа — блискавка спалила його тіло.
Як відзначають День святої Варвари?
Щороку 4 грудня (за новоюліанським календарем) християни святкують День великомучениці Варвари. У цей день жінки звертаються до святої з молитвами про здоров’я, щастя, вагітність і добробут. Вважається, що особливою увагою Варвари користуються вагітні, які просять легких пологів і здоров’я для дитини.
Це свято має багаті традиції. У давнину жінки займалися вишиванням, вважаючи створені в цей день вироби святими. Однак суворо заборонялося прясти або ткати, адже порушення цієї традиції могло призвести до нещастя. Молоді дівчата ставили у воду гілочки вишні, ворожачи на заміжжя: якщо до Різдва вони розпускалися, це віщувало швидке весілля.
Мощі великомучениці та їх значення
Мощі святої Варвари впродовж століть зберігалися в різних містах. У VI столітті їх було перенесено до Константинополя, а в XII столітті княжна Варвара, одружуючись із князем Святополком, привезла їх до Києва. Зараз мощі знаходяться у Володимирському соборі в Києві, де до них і сьогодні приходять паломники з різних куточків світу.
Прикмети та традиції
День святої Варвари знаменує початок зимових морозів. За народними прикметами:
Якщо цього дня зберігається тепло, наступний рік буде врожайним. Мороз на Варвару віщує льодову зиму. Ясне небо обіцяє морози, а хмари — сніг.
Традиційно жінки цього дня займалися хатніми справами, крім ткацтва та прядіння, а чоловіки готувалися до різдвяних свят.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:19, Вчора
15:26, 28 грудня 2024 р.
61
15:26, 28 грудня 2024 р.
134
live comments feed...