• Головна
  • Свято Спаса: історія та чого не можна робити в цей день
10:58, 6 серпня

Свято Спаса: історія та чого не можна робити в цей день

Свято Спаса і чого не можна робити в цей день

Свято Спаса і чого не можна робити в цей день

Преображення належить до одного з дванадцяти великих свят Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви. Це релігійне свято встановлене на честь об'явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням.

Вважається, що якось Ісус Христос разом з трьома апостолами відправився на Голгофу, для того, щоб помолитися.Ця подія трапилася за 40 днів до того, як Ісуса розп'яли на хресті. Поки він молився, учні спали від втоми. А коли покинулися, то побачили, що обличчя Господа сяє, а на ньому з'явився одяг білого кольору.

Коли на Голгофу піднялися пророки Ілля та Мойсей, то вони стали свідками того, як з неба почав лунати голос. Ось якими були його слова: "Це Син мій улюблений, якого я полюбив. Йому коріться". Так Ісус Христос отримав людську та божественну сутності.

В Україні традиції Яблучного Спаса почалися ще у дохристиянські часи. Вважалося, що в цей день природа "повертає" на осінь. Наші прдки не їли яблук з нового врожаю аж до Яблучного Спаса, оскільки це вважали поганою прикметою. Проте, в той час, коли Русь охрестили, то Яблучний Спас для легшої адаптації людей до нової віри поєднали з Преображенням Господнім – святом, яке вважається першим днем, коли послідовники Ісуса дізналися, що саме він і є Син Божий.

Свято Преображення має не лише глибоке релігійне значення, але й багатий культурний контекст. У цей день християни дотримуються традицій, пов’язаних з освяченням яблук та інших фруктів нового врожаю.

Що не можна робити на Спаса

Перед Спасом важливо навести порядок у домі, адже завтра заборонено виконувати хатні роботи, включаючи прибирання, прання і будь-які інші господарські справи. Вважається, що якщо ви зустрінете свято в безладі, то вас і вашу родину будуть супроводжувати невдачі протягом усього року. Можна лише доглядати сад і готувати на кухні, пише "РБК Україна"

До цього дня потрібно встигнути зібрати весь зерновий урожай. Наші пращури вірили, що дощі можуть завдати йому шкоди після свята. Навіть якщо опадів не буде, зерно може погано зберігатися, почати цвісти або набувати запаху сирості. Існує раціональне пояснення таких забобонів, адже з приходом осені вологість і прохолода дійсно можуть негативно вплинути на якість зерна.

6 серпня обов'язково треба з'їсти освячене яблуко, яке символізує початок нового врожаю. Однак пам’ятайте, що пробувати їсти яблука з нового врожаю до свята заборонено, оскільки вважається, що до освячення вони не мають благословення, і тому можуть принести нещастя.

Ще одна цікава прикмета говорить, що не можна відганяти від себе комарів і мушок. А якщо комаха сідає на вас два рази поспіль, це вважається добрим знаком, який обіцяє виконання бажань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Спаса #релігія #вірування #традиції свята #заборони
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...