Новини компаній
09:00, 31 жовтня 2022 р.
Тривожні стани – суть та причини виникнення
Новини компаній
Кожен відчував стан тривоги. Це тяжке відчуття каменю на грудях, страх, переживання. Здебільшого, при усуненні конкретного чинника, це відчуття усувалося. Проте, в деяких осіб стан тривоги супроводжує їх постійно. У даному випадку ми можемо підозрювати наявність справжньої психічної проблеми.
Тривожний стан – це постійне патологічне переживання людини, яке виникає не на конкретний гострий чинник, а на постійні рутинні проблеми. Людина перетворює власне життя на суцільний жах постійні переживання та нескінченна тривога.
У чому причина тривожних станів?
Тривожні стани, як і інші розлади психіки, виникають через загальні травмуючи чинники у поєднанні з емоційною нестійкістю та вольовою слабкістю. Цими чинниками можуть бути:
- тривале емоційне перенапруження;
- постійні стресові умови;
- інформаційне перенавантаження;
- генетична схильність;
- індивідуальні особливості психіки;
- захворювання щитоподібної залози: гіпертиреоз, дифузний токсичний зоб;
- хронічна гіпоглікемія;
- дисфункція статевих гормонів;
- тривалий прийом психотропних стимуляторів;
- наркоманія;
- розлади функціонування кори головного мозку та ін.
Патогенез та симптоматика тривожних станів
Тривога - це специфічний симптом, який може проявлятися по-різному. В одних випадках, тривога виникає різко, в інших – наростає поступово, протягом кількох хвилин. Тривога дещо відрізняється від страху. Якщо страх закріплений за конкретним чинником, о тривога характерна появою занепокоєння щодо фактору, який може навіть не існувати в природі. Також тривога може зберігатися навіть на роки.
До певного рівня тривога – це адаптивна функція організму, що свідчить про необхідність підготуватися до якоїсь неприємності, задля уникнення різкого стресу. Проте, при перевищенні цього рівня умовної «норми» тривога сама по собі стає патологією, яка потребує професійного психотерапевтичного лікування.
Симптомами тривожних станів є:
- підвищена нервозність;
- тремтіння рук;
- безсоння;
- посилене серцебиття;
- часте відчуття тривоги;
- забруднення дихання.
Тривога може призвести до значних соматичних порушень. Під час тривоги часто виникає викид адреналіну, який посилює діяльність серця та викликає спазм периферичних судин. Внаслідок цього, серце працює «понаднормово», затрати енергії перевищують їх постачання, паралельно спазмовані коронарні судини не забезпечують серцевий м’яз необхідними поживними речовинами. Виникають ішемії та гострі порушення коронарного кровообігу, некроз. Спазм судин проявляється і в інших органах: нирках, головному мозку, легенях та ін.
Лікування тривожних станів в Оксфорд Медікал
Важливим аспектом лікування тривожних станів є вчасне виявлення проявів депресії. Тільки при правильному підході до цього стану, лікар матиме можливість ефективно ліквідувати прояви тривоги. Професійне лікування даної патології полягає у поєднанні курсу психотерапії та медикаментозного втручання (часто призначаються селективні інгібітори захоплення серотоніну). Курс формується індивідуально і за потреби підлягає негайній корекції. Іноді необхідна консультація невропатолога для виявлення і ліквідації неврологічних порушень.
Важливо вчасно визнати наявність проблеми та звернутися до лікаря, доки систематична тривога не принесла свій негативний вклад у ваше здоров’я. Зверніться до фахівців Оксфорд Медікал! Ми надамо якісну та анонімну допомогу!
Запис до психотерапевта за номером: 0503777299, 0673777299
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
Вчора
Ракетний обстріл не минув без наслідків: знеструмлень на Прикарпатті значно побільшало
Відключення світла
20:33
28 листопада
16:53
28 листопада
Спецтема
Оголошення
14:47, 28 листопада
25
17:03, 25 листопада
14:47, 28 листопада
15
09:10, 27 листопада
live comments feed...