11:12, 11 березня 2020 р.
Надійне джерело
Більше 10 видів крафтової олії пропонують на Центральному ринку. Асортимент та корисні властивості
На Центральному ринку Івано-Франківська пропонують більше десяти видів особливої олії, яку більше ніде не знайдете.
В асортименті – соняшникова, лляна, горіхова, мигдалева, конопляна, гарбузова, обліпихова, фундукова. Також покупцям пропонують олію з розторопші, кунжуту, сої, чорного кмину та ружі. Придбати їх можна на території «критого ринку», поруч з «Грецькою лавкою».
«Вибір олії у нас дуже великий, ще й ціни досить демократичні. Так, пів літри горіхової олії коштує 120 гривень, з кунжуту чи льону – по 110 гривень, мигдалю – 105, а з розторопші, коноплі та обліпихи – по 100 гривень відповідно», – каже продавчиня Марія.
За її словами, кожна олія має свій індивідуальний смак і певні корисні властивості. Серед різноманіття олій, пані Марія виділяє кунжутну, каже – це природнє джерело кальцію. Така олія є натуральною, без зайвих домішок, тому зберігає всі природні компоненти насіння.
Чим корисні рослинні олії:
Соняшникова олія
Саме цей вид олії є фаворитом серед українських господинь. Наша співрозмовниця вважає, що корисними речовинами він хоч не бідний, але має перестороги стосовно його частого вживання. Соняшникова олія багата вітаміном Е, а ще містить лінолеву кислоту, яка належить до незамінних жирних кислот (будова клітин і тканин, їхнє нормальне функціонування). Проте у ній занадто багато Омега-6 й практично немає Омега-3. А оскільки в раціоні сучасної людини Омега-6 і так забагато, то постійне вживання продуктів із цими кислотами може призводити до передчасного старіння, розвитку серцево-судинних захворювань.
Оливкова олія
Оливкова олія – важливий компонент середземноморської дієти, що визнана однією з найефективніших у світі. Про корисні властивості цього виду харчового масла говорять давно і недарма. Воно знижує рівень "поганого" холестерину в організмі, зміцнює судини, роблячи їх еластичнішими, а також зменшує ризик виникнення злоякісних пухлин.
Лляна олія
Лідером із вмісту жирних кислот Омега-3 є лляна олія. Їх у цій рідині – понад 50%! Тому завдяки цьому вона унікальна. Використання такого харчового масла допомагає запобігати серцево-судинним захворюванням, діабет, а ще нормалізує роботу всієї травної системи. Лляну олію у відкритій пляшці потрібно зберігати лише в холодильнику, не більше 3-4 тижнів. І, звісно, не смажте на ній, адже при високій температурі вона миттєво окислюється. Якщо п'ємо ложку олії натще, то "заводиться" наша печінка, однак збільшуються виділення жовчі.
Кунжутна олія
Легка за консистенцією і солодкувата на смак кунжутна олія багата на вітaміни, цuнк і особливо – кaльцій. Тому її успішно використовують для профілактики остeoпорозу і сеpцево-судuнних заxворювань.
Кунжутна олія, відома ще як «сезамова», була дуже популярна ще в далекій давнині і завжди цінувалася своїми цілющими, гастрономічними і косметичними властивостями.
Гарбузова олія
Олія містить велику кількість біологічно активних речовин: фосфoліпіди, вітaміни В1, В2, С, Р, флaвоноїди, ненасичені і полінeнасичені жирні кислоти – лінoленову, oлеїнову, лінoлеву, пальмітuнову, стеарuнову. Має просто приголомшливий запах, консистенція трохи щільніша ніж зазвичай. За цілющі властивості гарбузову олію в народі називають «Аптека в мініатюрі».
Олія обліпихи
Є унікальною цілющою олією, відомою в далекій давнині.
Олія обліпихи знайшла свою славу завдяки незвичайній цілющості. Унікальні властивості цієї олії широко використовуються, як в народній, так і традиційній медицині для лікування і профілактики цілого ряду заxворювань.
Ця олія має натуральний смак і аромат. Для профілактики її рекомендується додавати в салати в поєднанні з іншими будь-якими рослинними оліями.
Тож завітайте на Центральний ринок та придбайте крафтову олію, яка Вам обов’язково сподобається.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:15
Вчора
09:00
24 грудня
08:00
24 грудня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:54, Вчора
17:54, Вчора
17:54, Вчора
17:54, Вчора
10:37, 17 грудня
live comments feed...