00:18, 26 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Тактико-спеціальні навчання проведено на Прикарпатті (відео)
На території навчального полігону ВЧ 3072 Національної гвардії України в селі Старий Лисець було проведено тактико-спеціальне навчання з метою випробовування техніки та обладнання, які поступили на оснащення рятувальних підрозділів Управління ДСНС в області.
Про це повідомляє Бартка з посиланням на управління ДСНС України в Івано-Франківській області.
На навчаннях були присутні т.в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів, перший заступник голови ОДА Марія Савка, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, начальник ГУ НП в області Володимир Голубош та представники ЗМІ.
Згідно тактичного задуму, при перевезенні ємностей з хімічною речовиною з метою виливу її у лісовому масиві, відбулось перекидання транспортного засобу, виникло його загоряння та витік небезпечної речовини. В результаті, постраждало п’ятеро осіб, з них - двоє загинуло, водія заблоковано елементами кузова, двоє осіб кинулися тікати та потрапили в трясовину, потребують допомоги.
Водій транспортного засобу, що перекинувся, повідомляє про подію за номером «112» в оперативно-координаційний центр та просить про допомогу.
До місця виклику прибуває особовий склад чергового рятувального відділення групи рятувальних робіт на аварійно-рятувальному автомобілі «FORD RENDGER». Рятувальники в засобах захисту органів дихання та шкіри, проводить розвідку місця виникнення дорожньо-транспортної пригоди та визначають кола безпеки. Вони за допомогою гідравлічного аварійно-рятувального інструменту здійснюються міри щодо деблокування водія, транспортування його до пункту медичного сортування для подальшої передачі медичним працівникам.
Враховуючи складну ситуацію та те, що постраждалі перебувають у важкодоступних місцях, додатково направлено групу РХБЗ, пошуково-рятувальне відділення та кінологів.
Використовуючи первинні засоби пожежогасіння на основі води та піни «ВАVARІА», рятувальники здійснюють гасіння пожежі, локалізують виливи небезпечних хімічних речовин шляхом накладання бандажів та застосування клинків.
До місця події на броньованій розвідувальній дозорній машині «БРДМ-2РХ» прибуває відділення радіаційного хімічного та біологічного захисту. Особовий склад відділення перебуває у засобах захисту органів дихання та в захисних костюмах. Керівник робіт з ліквідації надзвичайної події дає вказівку на проведення радіаційної та хімічної розвідки та здійснення огородження небезпечної ділянки. За результатами хімічної розвідки спеціальними знаками комплекту захисного огородження позначаються межі осередків хімічного забруднення. Здійснюється відбір проб грунту, води, проби передаються в спеціалізовані лабораторії. Зі слів водія встановлено, що вони перевозили пестицидні відходи.
У зв’язку із необхідністю надання допомоги постраждалим, які потрапили в болотяну пастку та потребують допомоги до місця події прибуває пошуково-рятувальне відділення Івано-Франківська на спеціальній техніці - снігоболотоході «Богун», «Mitsubishi L-200» та кінологи.
Гірські рятувальники вирушають до району аварії для надання допомоги постраждалим. Особовий склад за допомогою альпіністського спорядження натягує круто-похилу переправу, рятувальник спускається по переправі до потерпілого, який застряг в трясовині, одягає на нього рятувальну косинку та евакуює його в безпечне місце для надання медичної допомоги.
Снігоболотохід «Богун» з’їжджає в трясовину для рятування іншого постраждалого. Під’їхавши до потерпілого, рятувальники витягують його через задній відсік, надають домедичну допомогу та в подальшому транспортують його до місця сортувального майданчика.
По завершенні навчань присутні ознайомились з роботою штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, який розгорнуто біля місця умовної надзвичайної події та підбили підсумки навчань. Т.в.о голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів вручив спеціальне майно та спорядження для гірських рятувальників СПРЧ АРЗ СП, яке придбане Івано-Франківською облдержадміністрацією спільно з обласною радою.
Також присутні оглянули техніку, що є на озброєнні у рятувальників Прикарпаття, зокрема снігоболотохід «Богун». Довідково, снігоболотохід «Богун» призначений для забезпечення дій рятувальників гірських пошуково-рятувальних підрозділів у кількості 5-6 осіб, заходів щодо пошуку постраждалих та надання їм першої медичної допомоги, зв'язку та оповіщення у ході ведення пошуково-рятувальних робіт, оперативної та мобільної доставки рятувальників та спеціального обладнання, транспортування постраждалих в умовах гірського бездоріжжя (снігових заметів, заболоченої місцевості) також подолання водних перешкод.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:39, 26 грудня 2024 р.
16:56, 30 грудня 2024 р.
16:22, 1 січня
9
11:38, 27 грудня 2024 р.
17
live comments feed...