
10:16, 9 листопада 2019 р.
Надійне джерело
У старовинній ратуші Калуша хочуть показувати, як видобували калійну сіль

В Калуші планують створити інтерактивний музей історії видобутку калійної солі. А розмістити його — в старій адміністративній ратуші.
Про це кореспонденту Укрінформу розповів Віктор Павлів, головний спеціаліст відділу розвитку туризму Калуської міської ради:
— Калуш — велике промислове місто, це індустріальний центр Прикарпаття. Тут ще за часів Австро-Угорської імперії звели великий завод для видобутку та переробки калійної солі. Там була закладена перша шахта, працювала парова машина.
Віктор Павлів зауважив, що від того заводу збереглася промислова ратуша. Вона постійно руйнується, потребує капітального ремонту. Проте там цілком реально зробити інтерактивний музей видобутку калійної солі. Аби ми могли показати дітям, з чого тут все починалося.

До речі, Віктор Павлів разом із дослідником Василем Фіцаком у січні цього року побували у ратуші.
Василь Фіцак написав у соцмережі: "Вразила архітектура будівлі, автентичні східці, а найбільш - це вежевий годинник фірми Міхала Мєсовича (Mihal Miesowich 1864-1938). Він був засновником і власником фабрики вежевих годинників в Кросно в 1901 році. В 1903 році його механізм було встановлено на ратуші в Калуші при калійному комбінаті. Продукція фабрики отримувала чимало національних і міжнародних відзнак на виставках, зокрема золоту медаль на промисловій виставці в Парижі 1908 року. Цікаво, що сам механізм повністю збережений і робочий".
Ратуша належить підприємству "Оріана", яке перебуває в процесі банкрутства з 2002 року. Ратушу постійно заливає водою, на ній ростуть дерева, і її з’їдає грибок. Влада Калуша звернулися до власників, щоб вони передали будівлю місту за борги.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:44
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:04, Сьогодні
10:23, 1 квітня
5
live comments feed...