
10:52, 2 листопада 2019 р.
Надійне джерело
Молода сім'я з Америки усиновлює "сонячну дитину-сироту" з Прикарпаття

Про це повідомив на власній сторінці у соцмережі прикарпатець Антон Костишин.
"Просто неймовірний виграш в лотерею для Анічки. Молоді, красиві та прогресивні люди дарують шанс дитині, яка виявилася непотрібною нікому тут в Україні. Як на мене, це справжнє чудо", - пише він.


Їх називають «діти сонця».
Діток із синдромом Дауна називають «сонячними», тому що вони відрізняють особливим сприйняттям світу, добротою і ніжністю по відношенню до всіх, хто їх оточує. Вони не вміють заздрити, не мають агресії та злості.
Малюки з синдромом Дауна мають характерну зовнішність: трохи пласке обличчя, косий розріз і підняті куточки очей.
В Україні проживає 15 тисяч людей із синдромом Дауна, із них 7 тисяч віком до 16 років. Щороку в нашій державі народжується 450 “сонячних” діток. Майже кожну третю дитину залишають у пологовому будинку.
Хвороба Дауна – це генетична патологія. Така дитина може народитися в абсолютно здорових батьків. Як правило, це пов’язано з однією зайвою – 21-ою хромосомою, тобто із хромосомним дисбалансом. У кожної людини 46 хромосом, а в людини з типовою формою хвороби Дауна – 47.
95% випадків патології не передається в спадок.
"Сонячні діти" мають певні особливості розвитку.
Батькам потрібно враховувати, вчасно помічати і допомагати дитині покращувати свої навички:
- рухові особливості. У дитини можуть спостерігатися порушення великої і дрібної моторики, плоскостопість, надмірна рухливість суглобів. У них може бути уповільнена реакція. Тому батькам треба привчити малюка до рухливого способу життя. Щоденні прогулянки, спортивні гуртки, плавання допоможуть дитині потоваришувати із власним тілом;
- спілкування. Через мовні дефекти сонячні діти часто зазнають труднощів у спілкуванні з однолітками і дорослими. Малюки мають значний словниковий запас, але використовують тільки прості слова через слабко розвинену артикуляцію. У такому разі батьки мають приділити увагу засвоєнню навичок читання, завдяки чому мова дитини розвиватиметься. Необхідно також проконсультуватися з логопедом і за потреби регулярно відвідувати його;
- пізнання світу. Синдром Дауна супроводжується легкою або середньою формою інтелектуальної недостатності. У сонячних дітей добре розвинене зорове сприйняття і пам’ять, тому батьки мають докласти зусилля, щоб залучити й інші канали сприйняття. Важливо також розвивати сенсорну пам’ять дитини. Малюки швидко засвоюють новий досвід, але не завжди можуть спроектувати його на схожі життєві ситуації. Тому необхідно приділяти увагу закріпленню нової інформації в різних контекстах.
50% жінок з синдромом Дауна можуть мати дітей
Жити самостійно можуть не всі дорослі люди з синдромом Дауна. Інколи вони створюють сім’ї, інколи все життя живуть з батьками.
На сьогоднішній день нормальна тривалість життя дорослих з синдромом Дауна – більше 50 років. Багато з них вступають в шлюб. Принаймі, 50% жінок з синдромом Дауна можуть мати дітей. Правда, при цьому 35–50% дітей, народжених від матері з синдромом Дауна, народжуються з таким же синдромом та іншими відхиленнями.
Дітям з синдромом Дауна не потрібні ліки та дороге медичне обладнання для того, щоб прискорити розвиток дітей, необхідні лише заняття з педагогами. Вчені давно підтвердили, що діти з синдромом Дауна дійсно можуть навчатися. Заняття з ними за спеціальними методиками, які враховують особливості їх розвитку і сприйняття, зазвичай, приводять до непоганих результатів. Сьогодні в Європі та США діти з синдромом Дауна навчаються в початкових загальноосвітніх школах разом зі своїми однолітками.
Людей з синдромом Дауна залучають до спілкування з тяжкохворими і людьми, які замкнулися у своєму горі.
Людей з синдромом Дауна називають альтернативно-обдарованими та залучають до спілкування з тяжкохворими, і людьми, які замкнулися у своєму горі. Це стало можливим тому, що «сонячні» люди від природи наділені рідкісним даром – непідробною добротою, нездатністю відповідати злом на зло, екстрасенсорною інтуіцією, своєрідним почуттям гумору.
Часто вони виконують не дуже складну роботу, що не вимагає високої кваліфікації (продавці, швеї та ін.). Вважається, що у людей з синдромом Дауна добре виходить працювати з рослинами і тваринами. Люди з таким синдромом часто відрізняються хорошим музичним слухом, артистизмом і здатністю до копіювання.
Синдром Дауна — не вирок
Діти, народжені з синдромом Дауна, сприймають світ зовсім по-іншому. Так, вони — особливі, і часто ця особливість проявляється обдарованістю в певній сфері. Можна навести безліч прикладів людей із синдромом Дауна, які досягли успіху і стали відомими:
- Паула Саж — шотландська дівчина, яка побудувала успішну адвокатську кар’єру і співпрацює з декількома міжнародними фондами. Вона навіть знялася в декількох фільмах і отримала нагороду «За кращий дебют у кіно» від BAFTA;
- Пабло Пінеда — перша в Європі людина з синдромом Дауна, яка має декілька університетських дипломів. Деякий час знімався в кіно і отримав премію «За кращу чоловічу роль». Нині Пабло залишив акторську кар’єру і викладає в університеті;
- Тім Харріс — успішний ресторатор, який заснував «найбільш доброзичливе кафе в світі» Tim’s Place. Тут не тільки готують смачну їжу, але й пропонують кожному відвідувачу обійми від Тіма;
- Меделін Стюарт — талановита дівчина з синдромом Дауна, яка вперше вийшла на подіум у 2015 році, а наступного року вже стала зіркою Нью-Йоркського тижня моди. Меделін часто запрошують на модні покази і рекламні зйомки відомих брендів.
Багато відомих людей виховують дітей із синдромом Дауна. Сонячних дітей мають акторка Евеліна Бледанс, британська актриса Саллі Філліпс та популярний актор Джон МакГінлі. Сонячного малюка виховує і головний тренер іспанської збірної з футболу Вісенте дель Боске. Його син Альваро став справжнім улюбленцем і талісманом команди.
Діти з синдромом Дауна відрізняють від більшості однолітків. Вони дуже чуйні і потребують любові і турботи з боку оточення. Сонячні малюки через свою доброту бачать цей світ через призму рожевих окулярів. Можливо, їхнє покликання - зробити наш світ трішки добрішим. А наша задача — допомогти їм почуватися комфортно в суспільстві.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
"Маленький синочок знатиме батька лише із світлин": на війні загинув 40-річний прикарпатець (ФОТО)
На щиті
18:07
28 березня
16:26
28 березня
13:00
28 березня
09:42
28 березня
08:53
28 березня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:59, 20 березня
09:50, 16 березня
09:50, 16 березня
09:50, 16 березня
09:50, 16 березня
live comments feed...