17:33, 9 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
Музею історії міста Коломиї - 29 років! (відео)
Коломия - один з найстаріших міст України з чудовою архітектурою і багатим народним мистецтвом. Його багата історична спадщина широко представлено в Музеї історії міста. Тут представлені перші літописні згадки про місто, документи, речі з побуту городян, фотографії. Зібрані експонати дають можливість простежити всю різноманітну історію міста - це історія німецьких колоній в Коломиї; історія органів міського самоврядування; Коломия та Габсбурги; економіка і торгівля міста; освіту городян; історія єврейської громади і багато іншого. Всього діє 18 експозиційних залів. Музей займає будівлю колишнього повітового ради, де був відтворений інтер`єр 19-20 століть, і знаходиться на вулиці Шухевича.
Тут представлені перші літописні згадки про місто, документи, речі з побуту містян, фотографії.
Зібрані експонати дають можливість простежити всю різноманітну історію міста - це історія німецьких колоній в Коломиї, органів міського самоврядування, Коломия та Габсбурги, економіка і торгівля міста, освіта, історія єврейської громади і багато іншого.
Читайте також: Музей-сироварня Хата-стая у Верховині
Музей займає будівлю колишньої повітової ради, де був відтворений інтер'єр 19-20 століть, і розташований на вулиці Шухевича.
Незмінний керівник цього історико-краєзнавчого закладу Михайло Арсак.
У 1997 р. музей отримав найкращу споруду міста — колишній будинок повітової ради. Тут повітова рада вирішувала питання розвитку і міста, і навколишніх сіл; тут приймались важливі рішення в часи ЗУНР Теодором Примаком. У кімнаті, де працював у свій час Т. Примак тепер розташована експозиція “Коломия і Габсбурги”.
Читайте також: Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика
Для відтворення інтер’єру використано багато меморіальних речей, які пов’язані з видатними особами того часу. Перед каміном — крісло, в якому відпочивав Іван Франко; тут же бюрко Ореста Кузьми, професора Коломийської гімназії, його портрет, ним написаний підручник міжнародної мови “Есперанто”. На столику для кави — цукерниця, яка належала відомій актрисі Іванні Біберовичевій. Рояль матері відомого коломийського лікаря Паляниці.
Сьогодні у 18 експозиційних залах та фондових і службових приміщеннях “живе” коломийський час у фотографіях, документах, меморіальних речах і речах побуту городян; більше 20 тисяч одиниць збереження, від першої літописної згадки 1241 р. і до сьогодення. Експозиції створюються в міру комплектування фондів матеріалами, що дають можливість у повній мірі висвітлити кожну окрему тему. На основі зібраних експонатів проведено значну науково-дослідницьку роботу, результатом якої є побудова таких постійно діючих тематичних експозицій:
- З історії німецьких колоній міста Коломиї;
- З історії органів міського самоуправління;
- Коломия і Габсбурги;
- Коломия кінця ХІХ — початку ХХ ст;
- Освіта Коломиї кінця ХІХ — початку ХХ ст;
- З історії єврейської громади міста Коломиї;
- Розвиток промисловості, ремесел і торгівлі міста Коломиї кінця ХІХ — початку ХХ ст;
- Коломия в період визвольних змагань українського народу.
Читайте також: Музеї Прикарпаття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:59, 15 листопада
14:06, 15 листопада
10:01, 14 листопада
9
18:14, 11 листопада
14:58, 12 листопада
live comments feed...