
Новини компаній
16:16, 8 жовтня 2019 р.
Мікрофінансові компаніїї очікують непрості часи – Верховна Рада підтримала закон про «Спліт»
Новини компаній

Історично склалося так, що українці вважають за краще жити за свій власний кошт, не особливо довіряючи компаніям, що надають гроші в борг. У банк звертаються тільки в самих екстрених ситуаціях, коли всі інші можливості вичерпані.
Світова економічна криза що сталася у 2000-х роках, не оминула і Україну, більш того, українці в повній мірі відчули її вплив. Збитки в економіці стали причиною масових скорочень і звільнень. Саме в цей час з'явилися мікрофінансові компанії, які на відміну від банків були більш мобільні, швидше реагували на зміни умов на ринку, і використовували в своїй роботі прогресивні технології. Мікрофінансові компанії, такі як, https://creditplus.ua, https://sloncredit.com.ua, https://credit7.ua, https://www.dinero.ua, запропонували українцям можливість отримати гроші в борг без перевірок, очікувань і інших традиційних банківським організаціям, особливостей.
Номінально, корисний фінансовий інструмент, який дозволяв екстрено отримати потрібну суму в борг, згодом став причиною нецільового використання. Кредити онлайн стали брати не для вирішення проблем, а для розваг. Ще однією «ложкою дьогтю» стало банальне небажання повертати гроші, отримані не традиційно, без особистої зустрічі і підписання договору на папері.
Станом на 2019 рік популярність онлайн кредитування продовжує зростати, разом з ним зростає і показник неповернення кредитів NPL. Все більше і більше українців не повертають кредити, оформлені в мікрофінансових компаніях. Причин цьому дві: існує думка, що цифровий підпис, що використовується МФО компаніями для підтвердження договору, не має юридичної сили, а значить, гроші можна не повертати, другою причиною є фінансова неграмотність позичальників, в результаті чого вони потрапляють в ситуації, коли відсотки по кредиту перевищують фінансові можливості їх погашення. Взявши один кредит, надалі, з великою часткою ймовірності, позичальник оформляє кредит в іншій компанії для погашення першого кредиту.
12 вересня уряд ухвалив закон (№ 1069-2) про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг з метою наведення порядку на небанківському фінансовому ринку. Норма закону передбачає ліквідацію поточного регулятора ринку (НКФП), і поділ його функцій між двома іншими регуляторами:
- Нацбанком
- Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Закон «про спліт» повинен стати першим серйозним кроком у наведенні порядку не тільки ринку кредитування, також його дія буде регулювати роботу факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та організацій, що надають послуги з переказу грошей. В цілому, «спліт» вплине на роботу більше 1900 компаній, що працюють на українському ринку.
На даний момент немає інформації, які кроки будуть зроблені для наведення порядку. Можна очікувати згладжування найбільш гострих проблем - органиченно ставки кредитування, відкрита звітність, захист прав споживачів і прав кредиторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
19:37, 22 квітня
19:37, 22 квітня
19:37, 22 квітня
19:37, 22 квітня
19:37, 22 квітня
live comments feed...