
10:11, 1 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
Лікар не далі, ніж за 7 км: в уряді затвердили як будуть хворіти українці

У проекті Програми діяльності уряду прописали нові обов'язкові стандарти доступності закладів охорони здоров’я.
Про це йдеться у проекті програми.
1. Сімейний лікар або фельдшер – не далі, ніж за 7 км;
2. Досяжність закладів вторинної та третинної медичної допомоги та лiкарень iнтенсивного лiкування (лікарні, амбулаторна та стаціонарна допомога) 60 км або 60 хвилин. Можливість отримати безкоштовну медичну допомогу у разі iнфаркту, iнсульту та пологiв;
3. Час прибуття екстреної медичної допомоги: у місті до 10 хвилин, поза межами міст – до 20 хвилин.
Також стратегічні питання в охороні здоров`я на найближчі 5 років такі:
Менше хворіти — такий один із трьох пріоритетів цього напрямку. Уряд планує запустити низку скринінгових програм, щоб на ранньому етапі виявляти захворювання. А ще підвищувати довіру до вакцинації та пропагувати здоровий спосіб життя.
А якщо вже пацієнт захворів, то вилікують швидше. Бо нове керівництво МОЗ планує продовжити реформи, розпочаті Уляною Супрун, і платити гроші за надані послуги в лікарнях та поліклініках, розвивати програму «доступні ліки», лікувати пацієнтів за світовими стандартами.
Уряд розраховує, що українці будуть вмирати на 5% менше і на 5% довше жити завдяки системі медичних гарантій, яка поширюватиметься і на пологи. Має ефективніше працювати екстрена медична допомога, розвиватиметься трансплантологія.
Щоправда, за скільки часу все це станеться — у програмі уряду не вказано. Утім, більшість із наведених реформ почала втілювати попередня команда МОЗ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:50, 6 травня
15:04, 10 травня
1
15:12, 2 травня
11:25, 3 травня
live comments feed...
Коментарі