• Головна
  • Меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового у Верховині
23:46, 26 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового у Верховині

Меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового у Верховині

Цей музей розповідає про славнозвісного війта Верховини, активного громадського діяча, актора, етнографа, оратора, доброго ґазду та чудового письменника Петра Шекерика-Доникового. Він писав свої твори гуцульським діалектом, серед них літературним шедевром є унікальний роман “Дідо Иванчік”, в якому автор зображує матеріальний і духовний світ гуцулів від давніх часів і аж до Першої світової війни.

Петро Шекерик-Доників - славнозвісний патріот Гуцульського краю, війт Верховини у 30-х роках минулого століття, посол до польського Сейму та активний громадський діяч, який співпрацював із Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Гнатом Хоткевичем та Станіславом Вінцензом. 

Це унікальна та багатогранна людина, у той час опікувався українцями та був прекрасним письменником. Тут, у музеї, ви можете побачити фотографії, архівні документи, рукописі та особисті речі громадського діяча Петра Шекерика-Доникового.

Фото сайту verkhovyna.life

Читайте також: Музей-сироварня Хата-стая у Верховині

Історія музею 

Музей Петра Шекерека-Доника війта села Жаб’є, найбільшого села тодішньої Польщі. Петро Шекерик-Доників визначна особистість Гуцульщини, громадсько-політичний діяч, етнограф, письменник, військовий. Активно займався організацією січового руху на Верховинщині. Активний діяч, був послом до Польського сейму. 

Меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового у Верховині, фото-9

Служив у 24-му полку австрійської піхоти в Коломиї, домігся дозволу для солдатів-українців говорити рідною мовою. Він також брав активну участь у створенні, діяльности гуцульського театру у с. Красноїлля під керівництвом Гната Хоткевича. Допомагав Михайлу Коцюбинському збирати матеріали для роману "Тіні забутих предків". 

Був особисто знайомий з Михайлом Коцюбинським, Володимиром Гнатюком, Станіславом Вінцензом та іншими видатними особистостями того часу. 1918-1919 рр. делегат Національної Ради ЗУНР від повіту Косів. 

Активно займався січовим рухом, у 30-х роках був Послом до польського сейму від Української Радикальної Партії. 

Меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового у Верховині, фото-10

Брав участь у святкуванні Злуки ЗУНР і УНР на Софіївському майдані. За що був заарештований НКВД у 1940 році і подальша його доля не відома.

Читайте також: Добірка найцікавіших музеїв Прикарпаття

До слова, протягом тривалого періоду часу письменник проживав у будинку, де сьогодні створений музей на його честь. Будинок у якому є меморіальний музей зберігся у тому вигляді, який був збудований у 1933 році за життя Петра Шекерика – Доникового і належала його родині. Будинок отриманий у спадок Катериною Шекеряк-Маківничук, яка подарувала його своїй внучці Надії. 

Меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового у Верховині, фото-11

Ідея створення музею належить Івану Маківничуку і Надії Маківничук, які об’єднали свої зусилля для того щоб відновити, зберегти те, що Петро Шекерик-Доників робив для Гуцульщини. Показувати та розказувати людям як він любив рідний край, культуру, поважав та дбав про життя та побут Гуцулів. 

Писав на папері гуцульським діалектом щоб залишити у спадок своїм нащадкам, щоб Гуцули знали свою історію та продовжували її.  Тож,  коли ви читаєте цю книжку –  чуєте чисто гуцульський діалект, – розповідає Надія. 

Читайте також: Музей, де можна пізнати і почути Гуцульщину

Місце знаходження:

Івано-Франківська область, смт Верховина, вул. Черемшини, 1. Вхідні квитки: загальний і пенсіонери – 25 грн, студенти і учні – 20 грн.

 Читайте також: Музеї Прикарпаття

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикарпаття #музей #верховина #гуцули #Меморіальний музей #Петра Шекерика-Доникового #туристичні місця #відвідати #туристичний маршрут
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Спецтема, яка присвячена музеям Прикарпаття, які показують памятні сторінки з життя краю, колорит культурної спадщини, ознаки національної ментальності та традицій.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...