• Головна
  • Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика
10:17, 26 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика

Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика

Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика – це приватний музей в смт Верховина Івано-Франківської області.

8 січня 1999 у Верховині був офіційно відкритий приватний Музей гуцульського побуту та етнографії. Музей організував етнограф і музикант Роман Кумлик (1948–2014). Матеріали для експозиції збиралися протягом 30 років — це предмети побуту, давній гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів.

Предметом особливої гордості господарів є колекція музичних інструментів, серед яких: скрипки (в тому числі скрипки-довбанки і прямокутна скрипка), цимбали, коза, дримби, трембіти, роги та інші, деякі виготовлені ще в період Австро-Угорщини та Польщі.. Роман Кумлик проводив екскурсії особисто і грав на різних інструментах, розповідав про кожен з інструментів. Після його смерті справу батька продовжує його донька – мультиінструменталіст Наталя Гузак.

Читайте також:Добірка найцікавіших музеїв Прикарпаття

Екскурсії проводить Наталя Гузак, донька Романа Кумлика, яка після смерті батька продовжила його музейну справу. Наталя (лікар за фахом) грає на скрипці, цимбалах, тримбі, двійниці (сопілка), окарині, зозулі, пелинці, лірі, наї та розповідає про кожен з інструментів.

Читайте також: Арт-ґрунь Полонина Перці - осередок гуцульської культури у Яблуниці

Наприклад, ріг — старовинний «мобільний телефон», оскільки використовувався він для передачі повідомлень на великі відстані. Трембіта — обрядовий інструмент, який використовувався у Коляді, під час похорону, весілля. У колекції є також скрипки-довбанки та прямокутна скрипка. 

Під час екскурсії можна почути народні пісні та гуцульські співанки (невеликі куплети на різноманітну тематику). 

Кожна екскурсія — імпровізована, тому навіть кілька разів відвідавши музей, Ви все одно почуєте багато нового і цікавого про життя гуцулів, їхні важкі будні й яскраві свята, гострий гумор і самобутнє мистецтво. 

Місце знаходження:

Івано-Франківська область, смт Верховина, вул. І.Франка, 35.

Вхідні квитки: загальний, студенти – 25 грн, учні – 15 грн. 

Читайте також: Музеї Прикарпаття

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #прикарпаття #верховина #Музей гуцульського побуту #Роман Кумлик #карпати #гуцули #побут #музичні інструменти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Спецтема, яка присвячена музеям Прикарпаття, які показують памятні сторінки з життя краю, колорит культурної спадщини, ознаки національної ментальності та традицій.
Оголошення
live comments feed...