11:30, 5 серпня 2019 р.
Аеропорт Франківська “застряг” у СРСР: відновити планують за 1,5 роки (відео)
Взимку його штурмують лижники, влітку – любителі Карпат, тут щоденні рейси до Києва і кілька закордонних.
Загалом – це міжнародний аеропорт, однак такому статусу відповідає хіба що назва. Летовище ніби застигло в радянських часах: великі скляні люстри, ряди ще радянських крісел, старі гранітні стіни, жахливі під’їзди до летовища, всередині немає де випити кави чи перекусити – лише дві невеликі точки з чіпсами і печивом. Зал очікування перед польотом теж нагадує камеру утримування.
Дорогу до терміналу не ремонтували, схоже, давно, а готель, в якому доведеться зупинитись у разі скасування рейсу – має жалюгідний вигляд. Відпочинкових кімнат в терміналі немає.
При такому занедбаному стані ціни на перельоти кусаються. З Києва квиток коштує 2700 грн. І чому так – відповісти не може ніхто. Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ – комунальна власність обласної ради. Але 9 років тому летовище на 30 років передали в концесію приватній фірмі. Компанія натомість зобов’язалася інвестувати в аеропорт 50 млн грн. Куди вони пішли – невідомо.
Як рятуватиме ситуацію керівництво компанії не пояснило. Голова Івано-Франківська розуміє: якщо аеропорт не почнуть негайно відновлювати, його чекає повний занепад. Місто готове допомогти. Врятувати ситуацію міг би прихід іноземних компаній, зокрема лоукостерів, – переконані фахівці. Але їх сюди вперто не пускають.
Детальніше - в сюжеті ICTV.
Модернізація аеропорту
Аеропорт Івано-Франківська мають відновити до кінця 2020 року. Про це повідомляє прес-служа глави держави.
За словами директора летовища Петра Осипенка, з 2010-го аеропорт наданий у концесію на 30 років компанії «Скорзонера». Згідно з умовами договору, вона зобов’язана вкласти в реконструкцію та покращення комплексу не менш ніж 50 млн грн.
Відтоді концесіонер перерахував до обласного бюджету майже 10,7 млн грн концесійних платежів, а також інвестував 18 млн грн. Компанія-концесіонер ініціювала відновлення злітно-посадкової смуги, модернізацію приміщень аеровокзалу, розширення авіасполучення. Орієнтовна вартість проекту реконструкції – 2,14 млрд грн.
Глава держави доручив керівництву облдержадміністрації забезпечити координацію всіх зацікавлених сторін для реалізації проекту реконструкції аеровокзалу, проконтролювати підготовку нового договору з концесіонером і забезпечити його втілення. Також Президент звернувся до Міністерства фінансів з проханням включити у проект державного бюджету на 2020 рік необхідні видатки для реалізації проекту на підставі узагальнених пропозицій Міністерства оборони, якому належить злітна смуга, і Міністерства інфраструктури.
Нагадаємо, президент пообіцяв, що через півтора року в Івано-Франківську збудують сучасний аеропорт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:49, Сьогодні
9
10:50, Сьогодні
6
08:11, 28 листопада
1
live comments feed...