10:49, 28 липня 2019 р.
Надійне джерело
В Яремчі пройшов барвистий І Гуцульський карнавал (фото, відео)
На головній вулиці міста розташувався ярмарок із сувенірами, наїдками та наливками. Карнавал приурочено до Дня міста Яремче. Це дійство треба бачити!
Хід Гуцульських платформ під українські народні пісні, коні, колоритне гуцульське вбрання, масове гощення гуцульськими стравами. Карнавал відкрила платформа з гуртом «КораЛЛі», що подарував неповторну автентичну українську народну музику усім присутнім на святі.
Учасники Гуцульського карнавалу мали створити платформу чи пройти пішою ходою, їхати верхи, на роверах чи квадроциклах. Єдина умова – мусять бути елементи гуцульської культури, повідомляє Репортер.
У карнавалі взяли участь п’ять платформ, тобто конструкцій на колесах. Серед учасників – громади Яремчі, Микуличина, одного з місцевих готелів і найбільший позашляховик. Святкова хода тривала близько двох години.
Читайте також: Свято гуцульської фіри та коня в Яблуниці
Учасники карнавалу чи створювали платформу чи йшли пішою ходою, їхали верхи, на велосипедах чи квадроциклах. Єдина умова – присутність елементу гуцульської культури. Найбільш креативного учасника Гуцульського карнавалу визначають онлайн-голосуванням.
У заході взяли участь не тільки творчі колективи з Яремче, але й з навколишніх сіл: Микуличина та Яблуниці, а також колективи установ Яремчі, наприклад, дитячого санаторію «Прикарпатський» та відділення швидкої допомоги.
Супроводжувалося свято грою традиційних гуцульських троїстих музик. Усі, хто брав участь у конкурсі платформ, підійшли до цього дуже творчо. Так, можна було побачити платформу з лопатями від гвинтокрила, а також найбільший в Україні джип, зібраний одразу з трьох машин. У ньому одночасно можуть розміститися 11 людей.
75-річний мешканець Яремчі Степан Бойчук представив на карнавалі власний дерев’яний велосипед і ровер-гелікоптер. Каже, зробив вертоліт ще 20 років тому. На ньому є мотор, тож за бажанням від землі відірватися можна, але не високо.
А на яремчанській платформі #1 відтворили весілля Довбуша. Є ряджені, молодий і молода – Олекса Довбуш з Марічкою. Мати наречених пригощає всіх самогонкою та короваєм.
Мешканці Микуличина також на платформі гостять усіх гуцульськими стравами. Біля них – найбільший натовп, усі поспішають спробувати голубці, сало, сир.
Читайте також: Музей Гуцульської магії у Верховині - один з найнезвичайніших музеїв України
Переможцем І Гуцульського карнавалу, який відбувся 27 липня в Яремче в рамках святкування Дня міста, став санаторій «Прикарпатський».
Його платформу представили близько 300 дітей, одягнених у гуцульський одяг та перевдягнених в овечок. Вони були яскраві і галасливі, а очолили платформу «Прикарпатського» головний лікар, вихователі та увесь персонал закладу», - розповіли в пресслужбі міськради.
Переможець, якого обирали голосуванням в мережі Інтернет, отримав приз у 10 тисяч гривень.
Святкування продовжуються. На гостей та жителів міста очікують ярмарок екопродукції, майстер-класи і Гуцульські спортивні забави.
Читайте також: Арт-ґрунь Полонина Перці - осередок гуцульської культури у Яблуниці
Читайте також: Свято гуцульської фіри та коня в Яблуниці (фото, відео)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
17:00
3 січня
10:01
3 січня
Спецтема
Оголошення
08:39, 26 грудня 2024 р.
2
11:14, 24 грудня 2024 р.
11:47, 29 грудня 2024 р.
19:52, Сьогодні
13
11:37, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...