• Головна
  • Чому 14 липня називають "жіночим днем", а самим жінкам цього дня не завадить випити
09:09, 14 липня 2019 р.

Чому 14 липня називають "жіночим днем", а самим жінкам цього дня не завадить випити

Чому 14 липня називають "жіночим днем", а самим жінкам цього дня не завадить випити

У народі 14 липня було пов'язано з посиденьками. Зазвичай накривалися столи вскладчину.

У церкві 14 липня відзначається день пам'яті святих безсрібників і чудотворців Даміана і Косми (Дем'яна і Кузьми), які жили в Римі і загинули 284 році. Даміан і Косма були рідними братами і відомими лікарями. Вони мали дар зцілення, чим і прославилися в народі. Допомагали брати людям абсолютно безкоштовно, тому і отримали прізвиська безсрібників. Проповідували віру в Ісуса Христа.

Під час гонінь, організованих щодо християн, братів заарештували й віддали до суду, де вони намагалися довести, що не займаються чарами і чаклунством, нікого не обманюють. Тим часом важко захворів імператор Карина, і братів привели до нього, сказавши, щоб вони продемонстрували свій дар. Після цього Даміан і Косма були відпущені на волю. Однак жив в цьому місті лікар-наставник братів, який позаздрив славі братів. Старий покликав братів в гори, нібито для збору цілющих трав, де вбив їх, кинувши тіла в річку.

На Кузьму і Дем'яна збирали ягоди - малину і агрус, з яких варили варення, робили компоти. До речі, малинове варення, зварене в цей день, виходить особливо смачним. Агрус використовували і при приготуванні других страв: з ним, наприклад, тушкували курчат.

У цей день селяни прополювали городи, щоб уникнути появи бур'янів. Також був період сінокосу, тому люди не сиділи вдома, а працювали в полях. Прийнято було 14 липня збирати рослини, які підходять для фарбування тканин.

Вважалося, що в цей день самі святі покровителі спускалися на землю і допомагали селянам лагодити старі коси і граблі.

Незважаючи на спекотні жнива, жінки в цей день встигали не тільки попрацювати, але і відзначити своє свято - Літні Кузьминки. Жінки і дівчата збиралися на бенкети, варили збірну кашу (в котел потрапляло все, що кожен приніс: хто крупу, хто борошно, хто молоко, яйця), пили пиво. Застілля супроводжувалося піснями, обміном корисними порадами і розмовами.

Народні прикмети на 14 липня:

Якщо в цей день прополоти город, то бур'янів не буде

Чути співи солов'я після Петрового дня (12 липня) - значить, зима, за прикметами, настане лише через 30-40 хвилин після свята Покрови, а весь цей час буде досить тепло

Зірки дуже яскраво мерехтять 14 липня на нічному небі, а вранці видно хмари - буде сильна гроза

Кузьма-Дем'ян ні світ ні зоря встають, баб на покіс ведуть

Кузьма і Дем'ян прийшли, на косовицю пішли

В день Кузьми і Дем'яна косити не рано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #14 липня свято #14 липня народні прикмети #14 липня Дем`яна і Кузьми #яке свято 14 липня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...