
14:45, 7 травня 2019 р.
Надійне джерело
Як виглядала вулиця Труша 100 років тому (фоторепортаж)

Вулиця Труша — найкоротша і найвужча вулиця Івано-Франківська, в його історичному центрі. Сполучає площу Ринок із вулицею Лесі Українки біля площі Міцкевича.
Названа на честь видатного українського живописця-імпресіоніста Івана Труша. Через її вузькість (6 м завширшки) на ній ніколи не було тротуарів. До слова, довжина вулиці складає 60 метрів.
Історія
Виникла майже відразу після заснування міста. Спочатку називалася Божнича, бо впиралася в головну синагогу-божницю, яка стояла на місці скверика Руської Трійці.
На Ринкову площу вулиця виходила не завжди — лише з 1942 р., коли за наказом нацистських окупантів було знесено південний ринковий квартал. Німецькі загарбники також розібрали старовинну синагогу-божницю, а вулицю назвали Темною.
Після війни мала назву «Коротка» (іноді її називали Малою), доки у 1960-х не дістала ім’я радянського актора Василя Качалова. З 1995 р. перейменована на вулицю Труша.
На своєму південному кінці вулиця виходить на вулицю Лесі Українки, де знаходиться медичний університет, у головному корпусі якого до 1914 року розміщувалася регіональна дирекція австрійської залізниці, після чого туди перебрався магістрат, а в часи Польської Республіки там перебувало керівництво Станіславського воєводства, після якого — банк і фінансова палата.
Будинки
Налічує тільки 4 будинки, три з них — пам’ятки архітектури, проте юридично до неї належить лише один — чотирииповерхова кам’яниця під № 4, збудована 1930 року на розі з вулицею Лесі Українки. Решта будинків виходять на цю вулицю причілками і приписані до перпендикулярних вулиць.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
19:39
10 травня
ТОП новини
Оголошення
11:50, 6 травня
10:25, 7 травня
1
live comments feed...