• Головна
  • Прикарпатцям радять, як ефективно “воювати” з борщівником
14:50, 25 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Прикарпатцям радять, як ефективно “воювати” з борщівником

Прикарпатцям радять, як ефективно “воювати” з борщівником

Останніми роками набуває поширення дуже небезпечна, отруйна і дикоросла (до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см) багаторічна рослина – борщівник Сосновського. Прикарпатці також від нього страждають, тому фахівці радять, як з ним боротися.

Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо, інформує прес-служба Тисменицької РДА.

При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються.

Заходи боротьби з борщівником Сосновського:

Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи: механічне (шляхом одушення або виснаження рослини) та хімічне (використання гербіцидів) знищення.

Для того, щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово підкошувати паростки, що відростають.

Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті.

Ефективніший метод боротьби — хімічний. Внесення зареєстрованих в Україні, рекомендованих на основі гліфосатів, дикамби, сульфанілсечовин і інших гербіцидів, проводиться при висоті рослини до 10-20 см навесні або після підкошування.

За даними Прикарпатської дослідної станції найкращий ефект дає застосування бакової суміші «Зернодар в.г.(д.р. трибенуронметил 750 г/кг) з нормою витрати препарату 0,04 кг/га + Чистопол в.р.к. (д.р. ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л) з нормою витрати препарату 10 л/га + Хлібодар с.е. (д.р. 2,4 Детилгексиловий ефір 596 г/л метсульфурон-метил 6 г/л) з нормою витрати 1,5 л/га + ПАР Корона р. (д.р. фосфат ефір 30%) з нормою витрати 0,4 л/га.» Витрата робочої рідини 300 л/га.

Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли зацвівша рослина скошена. А одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому насіння може прорости в ґрунті навіть через 10-12 років.

Боротьба буде ефективною, коли проводиться одночасно в усій зараженій місцевості.

Чого не слід допускати, знищуючи зарості борщівника Сосновського:

– скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів;

– застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди;

– під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла;

– скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці без скидання купи і спалювання;

– не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #події #борщівник #боротьба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...